Vipbakim

Ağda Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

63
Ağda Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Ağda işlemi sırasında kıl köklerinin şiddetli bir biçimde yerinden çekilmesi bölgeyi uyararak sivilce oluşumuna neden olabilir. Ağda sonrası deri yüzeyinde ortaya çıkan sivilceler küçük boyutta fakat yüzeye yayılmış şekildedir. Görüntüsü ve pütürlü dokusu ile bayanların en fazla şikayet ettiği ağda problemlerinin başında gelmektedir.

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer?

  1. Ağdadan sonra cildinize 2 saat süreyle su değdirmezseniz sivilce oluşumunu büyük oranda engellemiş olursunuz.
  2. Ağda yaptıktan sonra havuza girmeyin. Kıl köklerinin mikroplara açık hale gelmesi havuzda mikrop kapmanızı kolaylaştırır.
  3. Ağdadan sonra oluşan sivilceleri engellemek için vücudunuza dar gelen kıyafetler giymeyin. Bunun yerine bol kıyafetler giyerek cildin hava almasını sağlayın.
  4. Ağda sonrası ortaya çıkan sivilcelere hafif şekilde peeling yapabilirsiniz.
  5. Ağda yaptıktan 2 saat sonrası ağda yapılan bölgeyi doğal sabunla köpürtün, ellerinizle bölgeye masaj yapın ve son olarak bölgeyi ılık suyla yıkayın.
  6. Sivilceler özellikle yaz aylarında yapılan ağda işleminden sonra terleme sonucu ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için ağda sonrasında en az 2 gün süreyle zorlayıcı hareketler yapmayarak terlemeyi engellemeye çalışın.
  7. Ağda sonra sivilcelerin çıkma nedeni bölgenin tahriş olmasıdır. Bu nedenle ağda sonrası sivilceleri geçirmek için buz tedavisi yapabilirsiniz. Bir poşete 7-8 adet buz koyun. Buz poşetini havluya sararak sivilcelerin bulunduğu yere bastırıp çekin. Soğuk kompres yaparak sivilcelerin geçmesini sağlayabilirsiniz.

Uyarılar: 

  1. Ağdadan önce cildinizde tam olarak hijyeni yakalamak istiyorsanız temizleyici kremlerden faydalanabilirsiniz. Cildiniz gerekli şekilde temiz olmazsa kıl kökleri mikrop kapar ve sivilce oluşumu görülür.
  2. Ağda yaptıktan sonra çıkan sivilceleri tırnaklarınızla yolmayın ve kanatmayın. Ağda sonrası çıkan sivilcelerle oynadığınız anda daha büyük sivilcelerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.