Vipbakim

Ağda Sonrası Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

78
Ağda Sonrası Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Ağda yaptıktan sonra kıl kökleri hassaslaşacağı için sivilce ve leke oluşumuna açıktır. Bu nedenle çeşitli önlemler alarak tahrişin ve leke oluşumunun önüne geçmek gerekir. Ağda sonrası bakım yapmak ve güneşten 24 saat uzak durmak cildinizde meydana gelebilecke bir çok sorundan korunmanızı sağlar.

Ağda Sonrası Yapılması Gerekenler

  1. Epilasyondan sonra güneşe çıkmak kesinlikle yasak bunun nedeni ağda sonrası hassaslaşan derinin güneş ışınlarındna kolaylıkla etkilenerek çok çabuk tahriş olmasıdır. İşlemden sonra güneşe çıkmak cildinizde uzun süre kalacak cilt lekelerine neden olabilir.
  2. Ağda uygulamasından sonra ciltte görülen kırmızılıklara karşı etkili ve nemlendirici özelliği yüksek kremler sürülmelidir. Hava ile temas eden bölgelere güneş kremi, diğer bölgelere ise eczane ürünlerinden oluşan ve nemlendirme özelliği yüksek olan kremler kullanılmalıdır.
  3. Ağda sonrası cildinizde oluşan kahverengi lekeler ve kızarıklıklara karşı hafif şekilde peeling uygulayarak bakım yapabilirsiniz. Ağda sonrası peeling işlemi için ipek keseler idealdir. Cildinizi yıpratmadan kullanabileceğiniz bu kese türleri kahverengi lekelerin oluşmasının da önüne geçer. Burada dikkat edilmesi gereken nokta peeling işleminin ağdadan en az 12-24 saat sonra yapılması gerekir.
  4. Ağdadan sonra kızarıklığı engellemeye yönelik buz terapisi uygulayabilirsiniz, Buz terapisi ağda sonrası ciltte meydana gelebilecek kızarıklıkları önlemesinin yanı sıra akneoluşumununda önüne geçer.

Ağda Sonrası Bakım Yapabileceğiniz Yöntemler

  • Ağda işleminden hemen sonra 1-2 kalıp buz alarak ağda yaptığınız bölgeye sürebilirsiniz, kızarıklıkların oluşmasını engellemenin yanı sıra ağda yapılan bölgenin hızla toparlanmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Islanmak istemeyen bayanlar buz kalıplarını bir poşede veya beze sararak da cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Sir ağda sonrası kremler yerine; portakal yağını bebe yağı ile karıştırarak kullanırsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. 1 çay kaşığı portakal yağını 2 çay kaşığı bebe yağı ile karıştırıp ağda yaptığınız bölgeye çok fazla bastırmadan uygulayın.

Ağda Sonrası Oluşan Batıklar ve Kararmalar için Doğal Bakım

  • 1 adet portakal kabuğu
  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 kase toz şeker

Yukarıdaki malzemeleri iyice karıştırarak karışımı hazır hale getirin ve banyo sırasında bu karışımı sorunlu bölgelere sürerek peeling yapın. Duştan çıktıktan sonra vücut kreminize bir kaç damla limon ekleyerek kremi cildinize uygulayın ve yatmadan önce kararan bölgelerinize kaliteli pudra sürerek işlemi tamamlayın. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız batıklarınız gidecek ve  koyulaşan derinizbir zaman sonra açılarak eski rengine geri dönecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.