Vipbakim

Evde Ağda Yaptırmak Zararlı mıdır?

55
Evde Ağda Yaptırmak Zararlı mıdır?

Özellikle yaz aylarının sıcak günlerinde hem deniz ve kumsal olduğu için hem de açık kıyafetler giydiğimiz için tertemiz, pürüzsüz tene daha çok ihtiyaç hissederiz. Bundan dolayı da ister güzellik merkezinde olsun isterse evde, kış aylarına göre daha sık uygularız. Son yıllarda evde de ağda yapabilmek için oldukça pratik yöntemler çıktı aslında.

Sadece biraz eli alıştırmak ve doğru yöne çekmek hemen hemen profesyonel hizmetin kalitesini verecektir. Ancak gözünüze belki de kolay görünecek olan bu yöntemi biraz öğrenmek ve pratik kazanmak daha güzel ve sağlıklı sonuçlar almanızı da sağlayacaktır. Hepimizin teni birbirinden farklılık gösterir. Bazılarımız ağda ya da epilasyon gibi işlemlerin yanı sıra, güneş, beslenme farklılığı ya da vitamin eksiliği gibi nedenlerle bile cilt kusurları yaşayabiliriz. Önemli olan evde ya da dışarıda bir işlem yaptırırken mutlaka kendimiz için en doğru ürünü ve işlemi tercih etmeliyiz.

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Evde ağda yapmak için ihtiyacınız olacak olan şeyler;

  • Ağda Makinesi
  • Ağda Bezi
  • Ağda
  • Ağda Yağı

Bu malzemeleri hemen hemen her kozmetik mağazasından kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ancak önemli olan noktalardan biri de şu; mutlaka cilt tipinize ve hassasiyetinize uygun bir ağda seçmeniz gerekir. Eğer halk arasında “havalı” diye adlandırılan ve çabuk kızaran, kabaran bir cildiniz varsa mutlaka üzerinde “sensetive” ya da hassas yazan bir ağda kullanmalısınız.

Ağdayı güzelce ısıttıktan sonra küçük bir alana sürerek deneme ile başlayın. Bezi üzerine hızlı bir hareket ile kapatarak kıl köklerinin ters yönünde çekmelisiniz. Bu şekilde her istediğiniz alanı temizledikten sonra da mutlaka ağda yağınız ile o bölgeye hafif masaj uygulaması yapın. Eğer teniniz ağda sürdüğünüz zaman herhangi bir reaksiyon gösterir ise mutlaka işlemi kesin. Biraz ağda yağı sürerek gözlemleyin. Geçerse sorun yok demektir.

Ev Ağdası Kıl Köklerini Besler mi?

Aslında evde uygulayacak olduğunuz ağda kalitesi ve içeriğinin standart bir güzellik merkezinde uygulanandan farkı yoktur. Sadece profesyonellik ayrıcalığı ile işlem dışarıda daha çabuk ve sorunsuz olarak sonuçlanır, o kadar. Ancak son zamanlarda sir ağdanın şekerli içeriğe sahip olduğu ve kıl köklerini besleyerek daha çabuk, daha fazla çıkardığı iddia ediliyor.

Bu konuda henüz kesin bir sonuç yok. Ama sir ağda ürününün kıl köklerini, tüy dökücü kremlere ya da epilasyon aletine göre çok daha geç çıkardığını net olarak söyleyebiliriz. Eğer evde kendiniz daha önceden hiç ağda yapmamış iseniz bir kere kuaför ya da güzellik merkezinde yaptırarak gözlemleme şansınız olabilir. Makine kalitesi konusunda ille de çok pahalı ya da kaliteli bir şey almanıza gerek yok. Kozmetik mağazalarında hatta marketlerde bile artık satılan herhangi bir markanın ağda makinesini kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.