Vipbakim

Alüminyum Folyo ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Alüminyum Folyo ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır
Alüminyum Folyo ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır
 Bembeyaz dişlere sahip olmayı kim istemez ki? Diş tedavisinin pahalı olduğu günümüzde dişlere iyi bakmak son derece büyük bir önem taşıyor. Bu yüzen insanlar diş sağlığını ihmal etmeden diş bakımı yapmanın farklı yollarını arayabiliyor. Bunlardan biri de alüminyum folyo ile dişlerin beyazlatılacağına inanılmasıdır. Peki alüminyum folyo  ile diş beyazlatma nasıl yapılır? Etkisinin olup olmadığını bilmediğimiz bu yöntem, dişlere alüminyum folyo sarılarak 1 saat boyuca bekletilmesi, sonrasında da dişlerin fırçalanması şeklinde yapılıyor.

 Uzmanlar Doğru Bulmuyor

Uzmanların karşı çıktığı bu uygulamayı yapmamalarını tavsiye ettiğimiz okuyucularımız diş beyazlatmak için farklı yöntemler kullanabilir. Farklı yöntemlerden biri çilekle dişleri beyazlatmak diğeri de karbonat sürerek dişlerin beyazlatılmasıdır. Bu iki yöntem de kalıcı etkiler yaratmamakla birlikte, diş hekimleri özel maddeler kullanarak dişlerinin beyazlamasını sağlamaktadır.

Düzenli Diş Bakımı Ve Temizliğin Önemi

Düzenli olarak diş bakımının yapılması ve dişlerin temizliği dişlerin beyaz kalmasına yardımcı oluyor. Her insanın dişleri bembeyaz değildir. Çünkü dişler yapay olarak beyazlatıldığında bu kadar açık renkler ortaya çıkar. Bebeklerin süt dişlerindeki beyazlık hatalı alışkanlıklar ve sigara, çay içilmesi gibi etkenlerle sararmalarla sonuçlanır. Bu durumun önlenmesi için 2 yaşından itibaren diş bakımında gereken özenin gösterilmesi gerekir.

Dişler günde iki kere fırçalanmalı, gargara ile desteklenmeli ve sigara içilmemelidir. Kahve ve çay tüketiminde de dengeli bir limit söz konusu olmalıdır. Ayrıca diş ipleri kullanılarak dişlerin aralarındaki imek kalıntıları ortadan kalkmalıdır.

Diş Bakımı Rutin Hale Getirilmeli

Diş temizliği rutin hale gelmeli ve her sabah kalkar kalkmaz fırçalanması alışkanlık haline gelmelidir. Her yemek sonrası olmasa bile günde en az iki kere iki dakika boyunca dişlerin tamamının fırçalanmış olması gerekiyor. Özellikle sağlıklı ağız bakımı konusunda çocukların bilinçlendirilmesi son derece önemlidir. Dişlerin alüminyum folyo ya da benzer maddelerle beyazlatılacağı konusu bilinçsizde uygulanmamalıdır. Diş bakımı gerçekten de hayati bir önem taşımaktadır. Bu yüzden her yaştan insanın sağlıklı bir rutin oluşturması ve dişlerini güvenle temizlemesi son derece önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.