Vipbakim

Çikolatalı Dudak Nemlendiricisi Nasıl Yapılır?

Çikolatalı Dudak Nemlendiricisi Nasıl Yapılır?

Soğuk havaların gelmesi ile birlikte insanların dudak nemlendiricisi ihtiyacı da artmaktadır. Dışarıda hazır olarak satılan ürünlerin içerisinde çeşitli kimyasal maddeler olduğundan dolayı genel olarak insanlar ev yapımı dudak nemlendiricisini tercih etmektedir. Bu nemlendiriciler içerisinde ise en çok çikolatalı dudak nemlendiricisi kullanılmakta ve bunun tarifi merak edilmektedir.

Çikolatalı dudak nemlendiricisi yapmak için evde günlük hayatta sıklıkla bulunan malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle dileyen herkes tarifi uygulayarak doğal yöntemlerle hazırlanmış nemlendiriciye sahip olabilmektedir.

Çikolatalı Dudak Nemlendiricisi Tarifi

Çikolatalı dudak nemlendiricisi yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler; iki tane boş metal kap, üç tatlı kaşığı bal mumu, üç tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, bir tatlı kaşığı kakao ya da eritilmiş çikolatadır.

Ev yapım çikolatalı dudak nemlendiricisi için bal mumu ve Hindistan cevizi yağı bir kâseye koyulur. Bu kâsenin ısıya dayanıklı olması gerekmektedir.  Ardından bu iki malzeme benmari usulü ocakta eritilir. Elde edilen karışım güzelce karıştırılır. Daha sonra içerisine kakao ya da eritilmiş çikolata ilave edilir. Bütün malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra metal bir kabın içerisine dökülür. Bu işlemin hızlı bir şekilde yapılması gerekir, aksi takdirde malzemeler donarak şekil verilemez hale gelir. Metal kaplara dökülen karışım yaklaşık iki saat boyunca buzdolabında bekletilir. Sürenin dolmasıyla birlikte çikolatanın dudak nemlendiricisi kullanılabilir hale gelmektedir.

Ev Yapımı Çikolatalı Dudak Nemlendiricisi

Kış aylarında soğuk havalar nedeniyle dudaklar kurur, çatlar hatta bazen kanama bile yapabilir. Bu nedenle sürekli olarak nemli tutulması gerekmektedir. Bu sayede daha canlı ve estetik bir görünüme sahip olur. Bunun için genellikle çikolatalı dudak nemlendiricisi kullanılmaktadır. Hem tadı hem de görüntüsü sayesinde dudakları nemlendirmek daha eğlenceli hale gelmektedir.

Çikolatalı dudak nemlendiricisi hazırlarken çoğunlukla içerisine eritilmiş çikolata konulmaktadır. Böylelikle daha lezzetli olmakta ve daha sık sürülmektedir. Tadı kötü olduğu takdirde insanlar nemlendirici kullanmak istemeyeceğinden dolayı çikolatalı olması bu manada avantaj sağlamaktadır. Bu nemlendirici sayesinde hem dudaklar hep nemli sağlıklı kalmakta hem de hazır ürünlerin zararlı etkilerinden uzak durulmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.