Vipbakim

Diş Beyazlatmanın Kolay Yolları

Diş Beyazlatmanın Kolay Yolları

Günlük bakım dediğimiz zaman aklımıza gelen en temel bakım; saç bakımı veya cilt bakımı geliyor. Halbuki bunların yanında bir bakım türünden daha bahsetmek gerekiyor bu da diş bakımı olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal hayatımızın en büyük faktörlerinden birisi olan diş bakımı, sadece dışarıdayken değil; kişisel alanlarımızda da oldukça etkilidir ve temiz aynı zamanda bakımlı gözükmeleri için vakit harcamamız gerekmektedir. Ağız ve diş bakımı için diş beyazlatmanın kolay yolları nelermiş bakalım.

Günde İki Diş Macunu

Dişlerinizi sadece diş fırçası ile fırçalamak ne doğru olacaktır ne de etkili olacaktır. Oldukça yanlış olan bu sistem, aynı zamanda da dişleriniz üzerinde beyazlatıcı bir etki yaratmayacaktır. Bunun için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa dişlerinizi diş macunu ile fırçalamanız gerekmektedir.

Limon ve Karbonat

Herkesin evinde bulunan, bulunmuyor olsa bile kolaylıkla alınabilen iki malzeme sayesinde dişlerinizi beyazlatmaya var mısınız? O halde yapmanız gereken şey; bir çay kaşığı karbonata biraz limon sıkmak ve köpürene kadar karıştırmak olacaktır. Daha sonra ise temiz bir diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayın. Fazla asit olduğu için bu formülü haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Sadece Karbonat

Konu diş beyazlaması olduğu zaman, sadece karbonat bile en fazla işe yarayan malzeme oluyor. Islattığınız diş fırçasını karbonata batırın ve dişlerinize bastırmadan uygulayın. Düzenli olarak kullandığınız zaman, sonucun iyi olduğunu göreceksiniz.

Sofra Tuzu

Karbonatın diş beyazlatma üzerinde etkisi, eminiz ki bir başka malzemede karşımıza çıkmıyor. Ama onun kadar olmasa bile; sofra tuzu da hem beyazlatıyor hem de dişlerde ki bakterileri temizlemeyi sağlıyor. Islattığınız diş fırçanızı sofra tuzunu batırın ve bastırmadan dişlerinizi fırçalayın.

Muz Kabuğu

Muz, belki de en çok sevilen meyvelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduktan sonra atanlardansanız; bu mantığı uygulayın ve ondan sonra atın. Potasyum ve magnezyum bakımından fazla olan muz kabuğunun iç kısmı dişleri beyazlatmada etkilidir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 2 dakika boyunca muzun iç tarafı ile dişlerinizi temizleyin. Daha sonrasında ise; dişlerinizi macunsuz bir fırça sayesinde muzdan arındırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.