Vipbakim

Diş Fırçası Seçimi Nasıl Yapılır?

Diş Fırçası Seçimi Nasıl Yapılır?

Kişisel temizlik denince akla ilk gelen etkenlerden biri ağız temizliğidir. Dişleri düzenli olarak fırçalamak hem sağlığımız hem de görünüşümüz açısından önemlidir.

Kişisel diyaloglarda ilk dikkati çeken dişlerimizi korumak için günde en az 2 defa onları fırçalamalıyız. Fakat bu işlemi yaparken diş fırçamızı neyi ele alarak seçebiliriz? Bu sorunun cevabında aslında bir sürü şey yatıyor birlikte bunları inceleyelim.

uygun-dis-fircasi

İdeal bir dış fırçası

Öncelikle ideal bir dış fırçası ne sert nede yumuşak olmalıdır diye girelim söze çünkü yumuşak bir diş fırçası dişlerimizi tam olarak temizleyemezken sert bir diş fırçası ise diş minemize ve diş etimize zarar vererek ağız kanamalarına yol açar.

Dişlerimizi kendimize zarar vermeden fırçalamak için orta sertlikte bir diş fırçasına ihtiyacımız var. Eğer diş sağlığınıza titizlikle önem veriyorsanız 3 adet diş fırçanız olmalı yani bu da demek oluyor ki her öğün için bir adet diş fırçası bunun sebebi ise nemli kalan diş fırçalarının bakteri kolonilerinin gelişmesine izin vermesi buna fırsat tanımadan son vermek istiyorsanız 3 adet diş fırçasına sahip olmalısınız.USA, New Jersey, Jersey City, Close-up of woman brushing teeth

Diş Macunu Seçimi

Eğer dişlerinizin yeteri kadar temizlenmediğini düşünüyorsanız sorunu diş fırçanızın sertliğinde değil diş macununuzda aramalısınız çünkü diş fırçanız ne kadar sert olursa olsun iyi bir diş macununa sahip değilseniz dişleriniz beyazlamayacaktır. Dişlerin daha iyi temizlenmesi için sert diş fırçaları tercih edilmemelidir.

Diş fırçaları hakkında verebileceğimiz son bir ipucu ise eğer el becerileriniz düşükse ben bu işi beceremem diyorsanız elektrikli diş fırçasına sahip olmalısınız böylece hem daha rahat hem de başarılı bir şekilde ağız temizliği yapmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.