Doğal diş beyazlatma yöntemleri

Dişlerin beyazlaması için diş macunları tek başına yetersiz kalabilir. Doğal yollarla diş beyazlatma hem kolay hem pratiktir.Aşağıda tarifi verilen  şekilde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

1- Limon etkili bir diş beyazlatma yöntemidir. Limon kabuğunun iç kısmı ile dişler ovulursa daha  beyaz dişlere sahip olunur.

2- Yarım çay kaşığı karbonat, 4 damla limon suyu, yarım çay kaşığı tarçın, göz kararı zeytinyağı karıştırılarak diş fırçası üzerine alınır ve dişler 2 dakika fırçalanır. 1 ay süreyle günde 1 kere kullanıldığında dişlerin beyazladığı görülür.

3- 1 adet çilek ezilir ve diş fırçası yardımıyla az miktar alınarak dişler fırçalanır. Dişlerin beyazlamasını sağlayan bu formül 15 gün uygulanır.

4- Yarım çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı limon karıştırılır. Karışımdan diş fırçasına alınarak dişler fırçalanır. Tuz ve limon bir araya geldiğinde doğal bir diş beyazlatma imkanı sunar.

5- 1 adet muz kabuğunun beyaz kısmıyla dişler ovulur ve durulanır. Dişlerinizin eskisinden daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

6- Portakal kabuğu limon kabuğu ile aynı etkiyi yaratan diğer bir doğal tedavi yöntemidir. Portakal kabuğunun beyaz kısmı ile dişlerinizi ovarak beyaz dişler elde edebilirsiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top