Vipbakim

Doğal diş beyazlatma yöntemleri

Doğal diş beyazlatma yöntemleri

Dişlerin beyazlaması için diş macunları tek başına yetersiz kalabilir. Doğal yollarla diş beyazlatma hem kolay hem pratiktir.Aşağıda tarifi verilen  şekilde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

1- Limon etkili bir diş beyazlatma yöntemidir. Limon kabuğunun iç kısmı ile dişler ovulursa daha  beyaz dişlere sahip olunur.

2- Yarım çay kaşığı karbonat, 4 damla limon suyu, yarım çay kaşığı tarçın, göz kararı zeytinyağı karıştırılarak diş fırçası üzerine alınır ve dişler 2 dakika fırçalanır. 1 ay süreyle günde 1 kere kullanıldığında dişlerin beyazladığı görülür.

3- 1 adet çilek ezilir ve diş fırçası yardımıyla az miktar alınarak dişler fırçalanır. Dişlerin beyazlamasını sağlayan bu formül 15 gün uygulanır.

4- Yarım çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı limon karıştırılır. Karışımdan diş fırçasına alınarak dişler fırçalanır. Tuz ve limon bir araya geldiğinde doğal bir diş beyazlatma imkanı sunar.

5- 1 adet muz kabuğunun beyaz kısmıyla dişler ovulur ve durulanır. Dişlerinizin eskisinden daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

6- Portakal kabuğu limon kabuğu ile aynı etkiyi yaratan diğer bir doğal tedavi yöntemidir. Portakal kabuğunun beyaz kısmı ile dişlerinizi ovarak beyaz dişler elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.