Vipbakim

Doğru Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız, vücutta dışa açılan bir organ olduğu için hastalıkların vücuda giriş yollarından bir tanesidir.

Bu nedenle de ağızla ilgili olarak yapılacak bakımın hassasiyetle ve düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Ağız bakımı sistemli olarak dişlerin fırçalanması,  diş aralarının ve diş etlerinin temizlenmesi, en az 6 ayda bir hekim muayenesinden geçilmesi ve tüm bunların neticesinde komple ağız temizliğinin yapılmasıdır.

Evde Ağız Bakımı

Evde yapacağınız ağız bakımı için günde üç kez olmak üzere 5 dakikanızı ayırarak diş fırçalamayı alışkanlığa dönüştürmelisiniz.

Fırçalama sırasında sağa ve sola dairesel hareketler yaparak, nazikçe dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Çünkü dişler ve diş etleri çok hassastır.

Onların doğal yapısının bozulmaması için fırçalama işleminin yumuşak olması gerekir.

Yine kullanacağınız fırçanın da yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Tüm dişlerinizi dip köşe fırçalayıp bol su ile ağzınızı çalkalamalısınız. Fırçalama sonrası kullanacağınız ağız bakım ürünleri, diplerde kalan artıkları temizleyeceği için bakteri oluşmasını önleyecektir.

Ağız Bakımında Önemli Detaylar

Ağız bakımı için öncelikli olan günlük diş fırçalaması alışkanlığının kazanılmasıdır. Bir diğer önemli nokta da en az 6 ay aralıklarla diş hekimi kontrollerini yaptırmanızdır.

Diş fırçalama sırasında kullanacağınız macun, ağız bakım ürünleri, diş ipleri de ağız temizliğinde birbirini tamamlayan unsurlardır.

Hangi macunun daha iyi olduğunun kararı ise sizdedir. Tadını en çok sevdiğiniz, diş fırçalamayı sizde zevke dönüştüren ürünler ağız temizliğinde sizin için en doğru ürünleridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.