Vipbakim

Doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

Doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

Diş ağrısı, çene, yüz, kulak ve baş bölgesini de etkisi altına alan ve şiddetli olduğunda büyük problem oluşturan ağrılardan birisidir.

20 yaş dişi veya çenede kemik kaybı gibi sizden kaynaklanmayan sebeplerle ağrı olabileceği gibi, aslında diş fırçalamada önemli unsurlara dikkat etmediğimiz için oluşan çürükler, ağrının en temel sebebidir. 

Diş bakımı nasıl yapılır?

Ağız ve diş bakımında sizin yapmanız gereken tek şey; dişlerinizi günde 3 kez yemeklerden sonra kurallara uygun şekilde fırçalamak ve gerekiyorsa diş ipi kullanmaktır.

Diş Bakımında Diş Macununun Önemi

Diş fırçalamada önemli unsurlara geçmeden önce, diş macununuzu seçerken özellikle flüorür içeren diş macunlarından kullanmalısınız.

Her seferinde farklı bir marka kullanmanız, dişte farklı aşındırma yaratacağından dişlerinizin yıpranmasını engeller.

Karbonat fazla aşındırIcı özelliği sebebiyle diş bakımında kullanılmamalıdır.

Nasıl diş fırçalanır?

Diş fırçası ıslatılmadan, az miktarda macun kullanılarak, dişetinden dişe doğru yumuşak hareketlerle, ön dişlerden başlayıp arka dişlere doğru ilerleyerek ve 4 dakikadan az olmamak şartıyla fırçalanmalıdır.

En son dişlerin iç kısımları fırçalanarak işlem tamamlanır.

Diş Fırçalarken Yapılan Hatalar

Diş fırçalamada önemli unsurlara dikkat etmezseniz, dişleriniz düzenli fırçaladığınız halde çürür. Fırçayı önce ıslatmak, macunu diş fırçasına boylu boyunca sürmek, fırçalarken soldan sağa doru hareketlerle fırçalamak, diş etlerinize uygun olmayan sertlikte fırça kullanmak ve fırçalarken çok bastırmak, diş fırçalarken sıklıkla yapılan hatalardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.