Vipbakim

Etkili diş bakımı nasıl yapılır?

Etkili diş bakımı nasıl yapılır?

Günlük yaşamımızın içerisinde çok ufak bir zaman dilimini dişlerimizin bakımı ve sağlığı için ayırabilmeliyiz. Yaşımız ilerledikçe nasıl vücudumuzda bir takım gelişmeler oluyorsa dişlerimizde de aynı şey söz konusudur.

Bu kadar ciddi bir konu ortadaysa diş bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını herkes bilmesi gerekir. Günlük yaşantımızda bir beş dakika ayırıp diş bakımımızı yapmalıyız.

Yiyecek İçecek Seçimi Önemli

Sağlık yiyecekleri tüketmek bizim zindeliğimizin yanında dişlerimiz içinde çok faydası vardır.

Bazı yiyecekleri tüketerek dişlerde oluşan lekelerden kurtulmamız mümkündür ve onlardan bazıları çilek, elma, salatalık gibi yiyeceklerdir; ağızın içerisinde girdiği anda dişleri temizlemeye başlarlar.

Bu tarz yiyecekler nasıl dişleri temizliyorsa bazıları da vardır ki onlar da dişleri kirletir.

Çok fazla çay tüketmek aynı zamanda kahve tüketmek ve gazlı içeceklerde bu gruba dahildir, daha az tüketmeye özen göstermek gerekir.

dis-kanamalarinin-sebepleri

Fırçalama Şekli

Diş bakımı nasıl yapılır kısmının en önemlisidir. Diş fırçalarken dişin bütün yüzeyini temizlemek ve diş etinde kanama görüldüğünde sonlandırmadan fırçalamaya devam etmek gerekmektedir.

Bu kanamanın sebebi yanlış fırçalama olabilir veya diş etinizin rahatsız olduğunu gösteriyor olabilir. 2 hafta gibi bir sürede kanama geçmiyorsa bir diş doktoruna başvurmanızda fayda vardır.

Ağız Çalkalama

Diş fırçalamak kadar ağzınızın içini çalkalamak kalan yemek artıklarını dışarıya kolaylıkla atmanıza yardımcı olacaktır.

Herkes diş bakımı nasıl yapılır konusunda bilgilenmesi ve diş temizliğine önem vermesi sağlıklı gülüşlere merhaba denmesine sebep olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.