Vipbakim

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Güzel bir gülüş için yapmanız gereken elbette mutluluk ama sadece bu değil aynı zamanda da dişlerinizin de güzel olması gerekiyor. En azından karşınızda ki kişi bu gülücüğe anlamlar yüklesin diye ve aynı zamanda yüzünüze daha çok bakabilmesi için; bakımlı olmak şarttır. Sağlıklı ve güzel bir gülüşü kim görmek istemez ki, eminim herkes görmek ister; peki bunun için neler yapıyorsunuz? Özellikle de son zamanlarda diş beyazlatmak anlamında birçok faydalı bilginin var olduğunu görebiliyoruz ama evde bunu kolay yoldan yapabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Evde diş beyazlatma teknikleri nelerdir; bunlara bakalım.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Macunu: Elbette en kolay ve aynı zamanda en direkt yönden dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basittir; dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak. Bu sayede hem diş sağlığınız oldukça iyi olacaktır hem de dişleriniz olduğundan da beyaz bir tona sahip olacaktır.

Limon ve Karbonat: Bir çay kaşığı karbonat ve bir limon bu bağlamda işinize yarayacaktır. Öncelikle bu iki malzemeyi karıştırın ve ardından temiz bir diş fırçası yardımıyla dişlerinizi köpürtene kadar fırçalayın.

Karbonat: Karbonat tek başına da oldukça etkili bir diş beyazlatma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapmanız gereken ise ıslattığınız diş fırçanızı karbonata batırmak olacaktır ve bu şekilde dişlerinizi fırçalarsanız etkisini görürsünüz.

Softa Tuzu: Her ne kadar karbonat kadar etkisinin olduğundan söz edemiyor olsak bile; hem biraz beyazlatma hem de kirleri temizleme özelliğine sahiptir. Islattığını diş fırçanızı softa tuzuna batırarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Çilek: Asit içermesi sebebiyle haftada 2 kereden fazla kullanmamalısınız. Ezdiğiniz çileği diş fırçanıza aktarın ve ardından dişlerinizi fırçalayın. Hem dişlerinizi beyazlatacak hem de plak oluşumunu engelleyecektir.

Muz Kabuğu: Sizlerde muzu yedikten sonra, kabuğunu atıyor musunuz? Muz kabuğunun iç kısmı dişlerinizi beyazlatmak adına oldukça etkili bir yöntemdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 2 dakika kadar bu eylemi gerçekleştirin ve arından macunsuz bir şekilde dişlerinizi fırçalayın.

Neem Yaprağı: Çiğneyerek de dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Eğer çiğnemek hoşunuza gitmiyorsa; neem yağını diş fırçanıza bir miktar damlatın ve dişlerini bu şekilde fırçalayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.