Vipbakim

Evde Dudak Nemlendirici Lip Balm Nasıl Yapılır?

Evde Dudak Nemlendirici Lip Balm Nasıl Yapılır?

Evde kendi makyaj malzemelerini ve bakım ürünlerini üretmek isteyenler çeşitli bitkileri kullanarak bu işi başarır. Ancak evde dudak nemlendirici tip balm nasıl yapılır derseniz, bu işin maliyeti ederinden fazla olabilir.

Ancak kendi beğeninize uygun aromalar kullanarak, kendi balmınızı kendiniz yapabilirsiniz. 1 çay kaşığı E vitamini, 1 yemek kaşığı rendelenmiş balmumu ve 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı kullanarak kendi nemlendiricinizi yapabilirsiniz. Tüm malzemeleri benmari usülü eriterek bir kabın içine yerleştirin. Daha sonra donmasını bekleyin ve ihtiyacınız  oldukça kullanın.

Günümüzde dudak balmı yapmaya gerek yoktur. Çünkü birçok markanın ürünü vardır ve fiyat açısından da oldukça ekonomik olarak satın alınabilir.

Dudak Balmı Neden Kullanılır?

Dudak balmı dudakların nemlendirilmesi için kullanılır. Dudakların çatlaması ve kuruması zarar görmelerine neden olur. Bu da kanamalar ve yaralara neden olur. Dudakların da soğuktan etkilenip zarar gördüğü bilinmektedir. Bu durumda kullanılan kozmetikler de zarar verici olabilir.

Bu durumda kullanılacak olan ürünler dudak balmı ve dudak nemlendirici kremlerdir. Dudakların onarılması için genelde pantenol içerikli olan ürünler kullanılır. Bu ürünler düzenli olarak sürüldüğünde dudak dokusu iyileşir ve dudaklar pürüzsüz halini geri kazanır.

Dudak Balmı Markaları

Dudak balmı markaları genelde kolay erişilebilir olan Nivea, Blistex ve EOS gibi markalardır. Bu markaları kozmetik marketlerde hatta süpermarketlerde satın almak mümkün olmaktadır. Dudakların sağlıklı biçimde görünmesi için sadece balm uygulamak yeterli değildir. Aynı zamanda dudaklara peeling ya da diş fırçasıyla bakım yapabilirsiniz. Dudakların pürüzsüz görünmesi ve bu şekilde bakımın tamamlanması mümkün olmaktadır.

Dudak Balmı Fiyatları

7 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabileceğiniz dudak balmları özellikle kışın çatlayan ve kuruyan dudakların bakımı için önemli bir malzeme olarak biliniyor. Farklı markalar da satın alabileceğiniz bu ürünlerde değişik aromalar, renkler ve özellikler bulabilirsiniz. Ancak doğal ve katkısız ürünler kullanmanız çok daha etkili olacaktır.

Dudaklarınızda kanama şeklinde çatlaklar ve yarılmalar varsa, bu ürünler yerine onarıcı dudak kremi ve bakım balsamları tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.