Vipbakim

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin Önerdiği Şifalı Bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin Önerdiği Şifalı Bitkiler

Ahmet Maranki’nin önerdiği şifalı bitkiler iç ve dış hastalıkları doğal yollardan tedavi eden bitkilerden oluşmaktadır. Sebze ve meyveleri insanlarda bulunan organlara benzeterek yeni bir ufuk açan Ahmet Maranki’nin önerdiği şifalı bitkiler ve faydaları aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler

Ahmet Marankinin önerdiği şifalı bitkiler listesinde Isırgandan kereviz yaprağına kadar onlarca bitki ve faydaları yer alıyor. Sizde hangi bitkinin ne işe yardığını öğrenerek bu şifalı bitkilerle dertlerinize çözüm bulabilirsiniz.

Isırgan Otu

Pek çok dert için kullanılabilinen ısırgan otu sırt ağrısı, diz ağrısı ve ödemlerin hızlı bir şekilde geçirilmesi için kullanılır. Isırgan otunun ağrıyı azaltma özelliği olduğunu açıklayan Ahmet Maranki bu şifalı bitkinin ağrı ve ödem atıcı olarak kullanılabileceğini açıklamıştır.

Soğan

Soğanın kişilerin sıklıkla yaşadığı kıl dönmesine karşı tedavi edici olduğunu açıklayan Ahmet Maranki kıl dönmelerinin üzerine uygulanan soğan kürünün kısa sürede yanıt vereceğini belirtmektedir.

Ceviz

Cevizin tiroid hastalığı için kullanılabileceğini belirten Ahmet Maranki aynı zamanda beyin hücrelerinin gelişimi için ceviz tüketilmesini önermektedir.

Papatya

Papatya bitkisinin sakinleştirici ve dinginlik verici etkisinin menapoza giren bayanlar için daha etkili olduğunu belirterek menapoz dönemine giren kadınların papatya çayı ile sakinleşebileceğini önermektedir.

Yeşil Çay

Antioksidan özelliği ile bilinen yeşil çayın bir mucize olduğunu belirten Ahmet Maranki hastalıklardan korunmak için yeşil çayın doğal bir ilaç olduğunu savunmaktadır.

Civanperçemi

Civanperçemi bitkisinin miyom tedavisi için kullanılabileceğini ve başarılı sonuçlar elde edildiğini dile getiren Ahmet Maranki aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitki olduğunu belirtiyor.

Ihlamur

Ihlamur bitkisinin öksürüğe iyi geldiğini belirten Ahmet Maranki aynı zamanda balgam sökücü olarak da kullanılabileceğini belirtiyor. Üst solunum yollarını yumuşatan ıhlamur bitkisi kaynatılıp demletilerek içilir ve kısa sürede öksürüğü keser.

Karaturp

Kronikleşen öksürük problemi için kullanılan kara turp kullanım esnasında oyularak kullanılır ve içine bal ilave edilirse öksürüğü kısa sürede geçireceği belirtilmiştir.

Ebegümeci

Ebegümeci bitkisi balgamı söken etkili bir bitkidir. Aynı zamanda göğüsün yumuşamasını sağlayarak rahatlamanızı sağlar.

Sarı kantaron

Depresyonun tedavi edilmesinde kullanılan sarı kantaron bitkisi kaynatıldıktan sonra çay olarak tüketildiğinde sinir sistemine iyi gelmektedir.

Maydanoz

Maydanoz sapının regl ağrılarını tedavi ettiğini belirten Ahmet Maranki aynı zamanda ısırgan sapının da regl ağrıları için kullanıldığını belirtmektedir.

Marul

Sivilcelerin tedavisinde kullanılabilinen marul bitkisinin mikrop öldürücü özelliği olduğunu belirten Ahmet Maranki kısa süre içinde sivilcelerin yok olacağını belirtiyor.

Sarımsak

Saç dökülmesinin önüne geçen sarımsak bitkisinin aynı zamanda yağından da verim alınacağını açıklayan Maranki dökülen kısımlarda saç çıkmasını kolaylaştıracağının altını çiziyor. Sarımsak kürü zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla karıştırılarak kullanılırsa etkileri daha çabuk görülür.

 Roka

Tiroid hastaları için tedavi edici özelliğe sahip olan roka bitkisi ile hastalığın durdurulabileceğini açıklayan Ahmet Maranki bitkisel tedavi yöntemi olarak kullanılabileceğini belirtiyor.

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesinin MS hastaları için tedavi edici özelliği yüksek bir bitki olduğunu dile getiren Ahmet Maranki aynı zamanda semizotunun da MS hastaları için şifa verici olduğunu belirtmektedir.

Lahana

Şeker hastalarının yüksek şeker oranını düşürmek için kullanabilecekleri bir bitkidir. Özelliklede tere gibi bitkisel gıdalarla desteklenerek tüketildiğinde şekeri düşürerek normal ölçülere getirir.

Salatalık

Kandaki şeker seviyesini ayarlayan bir bitki olan salatalık şeker hastalarına Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilmektedir. Aşırıya kaçmamak şartı ile tüketilen salatalık şeker hastalığının ilerlemesini durdurur.

Ayrık Otu

Karaciğer rahatsızlıkları için kullanılabileceğini belirten Ahmet Maranki içinde bol miktarda A,B vitaminleri olduğunu belirtmektedir.

Kereviz Yaprağı

Kereviz yaprağının prostat hastaları için tedavi edici özelliği olduğunu belirten Ahmet Maranki şifalı bir bitki olduğunun altını çizmektedir.

Önemli

Ahmet Maranki bitki önerileri kendi başına değil birkaç bitki karışımıyla birlikte kullanılmaktadır. Yukarıda verilen bitkilerle yapılan kürleri tam olarak öğrenmek için Ahmet Maranki’nin sitesini incelemeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.