Vipbakim

Aile Bütçesini Rahatlatan İpuçları

423
Aile Bütçesini Rahatlatan İpuçları

Hepimiz ailenin dünyadaki en değerli şeylerden biri olduğunu biliyoruz. Öyle görünüyor ki, her gün yeni bir masraf veya aile bireylerinin bir şeye ihtiyacı olmaktadır. Ancak bu durum zorlu olduğu için imkansız olduğu anlamına gelmez.

Olumsuz koşullara rağmen bir aile bütçesine sahip olmak, yeni olanaklar yaratmaya yardımcı olabilir. Ayın sonuna kadar, banka hesabınızda az miktarda para kalabilir ve neye sahip olduğunuzu bir bakışta göreceksiniz. Ayrıca bir bütçeye sahip olmak büyük bir tasarruf hedefine doğru çalışmayı mümkün kılmaktadır.

Gelecekteki Yemekleri Planlayın

Yemek öncesi vaktinizi planlamak, bütçenizi genişletmek için harika bir yoldur. Aileler için, özellikle yaz aylarında en büyük cezbedicilerinden biri, hızlı bir akşam yemeği için bir fast food restoranlarıdır. Bu tarz yemekler hem doyurucudur hem de kampanyalı yiyecekler olduğu için aile bütçesini sarsmayacaktır.

Fırsatları Takip Edin

Dışarıda yemek yemek isteyenler için birçok web sitesinde kampanyalı yemek yerleri bulunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde neredeyse yarı yarıya indirimler bulunmaktadır. Bu nedenle bu tarz kampanyaları sıklıkla takip etmeniz gerekmektedir.

Tatiller İçin Tasarruf Et

Bütçeyi sarsan başlıca alanlardan biri tatillerdir. Her nasılsa bütçeler tatiller sırasında pencereden dışarı çıkıyor gibi görünse de bir seyahat planlıyorsanız, bunun gerçekleşmesi için kredi kartlarına güvenmek yerine tasarruf etmek iyi bir fikirdir. Seyahatiniz için bir bütçe oluşturmak da önemlidir; uçak bileti, konaklama, yiyecek ve diğer satın almalar gibi belirli masraflara tahsis edilen fonlar. Bir plana sahip olmak, sizi takip etmenize yardımcı olur ve sizi aşırı harcama stresinden kurtaracaktır.

Serbest Gezileri Arayın

Her yaştan aile bireylerine hitap edebilecek bol miktarda ücretsiz gezi vardır. Kütüphaneler, plajlar, göller, parklar ve müzeler genellikle tamamen ücretsiz veya çok az maliyetlidir. Diğer ucuz fikirler arasında yüzme havuzu, yerel spor etkinlikleri,  yürüyüşler, bisiklet gezileri sayılabilir. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya komşularla eğlenmek için de bir şeyler ayarlamanız için herkesten bir tabak getirmesini isteyebilirsiniz.

Esnek Olun

Bir bütçeye sadık kalmanın en iyi yollarından biri esnek olmaktır. Bir şey ortaya çıktığında beklenmedik bir harcama veya gerekli alım bütçeyi tamamen boşa harcamayın. Bunun yerine bütçeyi sürpriz masrafa uyacak şekilde yeniden düzenleyin. Esnek olmak, koşullar belirlendiğinde planınızı ayarlayabilmeniz ve gerektiğinde kendinize özgürlük ve seçenekler sunabilmeniz anlamına gelir. Sonuçta, bütçeniz bir hedefe ulaşmanıza yardımcı olmak için kurulmuştur. Paradan tasarruf etmek, sert değişiklikler yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez ve eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Doğru yapıldığında bir bütçe size daha fazla özgürlük verecek ve size daha mutlu ve daha organize olmanıza yardımcı olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.