Vipbakim

Aile İçi İletişim İpuçları

342
Aile İçi İletişim İpuçları

Aile üyeleri arasında sağlıklı iletişim becerileri en zorlu ve gelişmeye ve sürdürmeye çalışmak olabilir. Sizinle doğrudan bağlantılı olabilirler ve sizi her olası durumda görmüşlerdir, ancak bu iletişim yollarının bulunmasının kolay bir şekilde gerçekleştiği anlamına gelmez. Aile üyeleri bazen birbirlerine karşı sert olma eğilimindedirler ve sahip oldukları ve duygularını daha açık hale getirirler.

Bu bazen olumlu olsa da, aynı zamanda çatışmaya, gergin ilişkilere ve aşırı gerginliğe neden olabilir. Ancak, aile üyelerinizle olan bağlarınızdan daha önemli bir bağ olmadığından, birbirleriyle iletişim hatlarını iyileştirmek için çalışmak önemlidir.

Temiz Bir Şeritle Başlayın

İletişim geliştirmeye başlamak için temiz bir şerit ve net zihinle başlamak önemlidir. Bazı zorlu konuşmalarla başlamak biraz çalışma gerekmektedir. Süreci bazı açık, ham konuşmalarla başlatmak ve masadaki her şeyi almak ilişkileri onarmaya başlamak için telepatik bir yöntem olabilir.

Hedefleri Belirleme

Hedefler, elinizin üzerindeki göreve odaklanmanıza yardımcı olur ve doğru bir kriter olarak kullanılabilir. Hedefler, her aile üyesiyle haftada bir kez derin metinlerle konuşma kadar basit olabilir; başarmak istedikleri şey tamamen ailenin sorumluluğundadır.

Takım Oluşturma Çalışmalarına Katılın

Aile üyelerinizle senkronize olduğunuzda düşünceleriniz ve duygularınız hakkında onlarla açık olma olasılığınız daha yüksektir. Takım oluşturma çalışmaları, yıllar içinde kaybolmuş ve daha iyi bir yere doğru çalışmaya başlayacak birbirlerine güven ve güven oluşturmak için mükemmel bir yoldur. Bu egzersizlerin bazı resmi kuruluşlar veya üçüncü taraflar tarafından yapılması gerekmez; güven yapmak gibi basit görevler bile birbiri arsında düşüyor harika bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Tarafsız Bir Göz

Ailesel durumlar söz konusu olduğunda dışarıdan yardım aramaya hiç utanç yoktur ve iletişim sorunları farklı değildir. Yakın aile grubunun dışında tarafsız bir kişiye sahip olmak duruma bir göz atın, çeşitli durumlara yeni ışık ve fikir getirmenize yardımcı olabilir ve sorunları temizlemek için gerçekten çalışırsınız.

Her Bir Üye Farklı Etkinliğe Sahip

İlişkiniz olmasına rağmen, özellikle de hobileriniz ve kişisel zevkiniz açısından aile üyeleriniz sizden önemli ölçüde farklı olabilir. Herkesin yapmak için bir grup etkinliği seçmesini sağlayarak, yalnızca farklarınızı kabul etmekle kalmayıp kutlamayı sürdürüyorsunuz demektir. Bu faaliyetlere katılmak, daha önce bilinmeyen bazı benzerlikler veya ortak çıkarlar getirebilir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.