Vipbakim

Mutlu Evlilik İçin 10 Öneri

406
Mutlu Evlilik İçin 10 Öneri

Devletin boşanmaların önüne geçmek için yaptığı çalışmaların aksine, evlenip kısa sürede boşanan çiftlerin sayısında artış görülmektedir. Bu durumun herkesin başına gelebileceği bilinse de birçok kişi evliliğini aceleye getirdiği için pişman olmaktadır. Böyle bir sorun yaşamamak için aslında birkaç basit özveri ve güvenle mutlu evliliklere ulaşmak mümkün olabiliyor. İşte mutlu evliliği olanlardan 10 öneri;

Konuşma Seansları Yapın

Sorununuz olsa da olmasa da durumunuzu analiz edebileceğiniz konuşma süreçleri oluşturun. Günün ya da haftanın olumlusunu ve olumsuzunu belirleyerek birbirini anlamaya çalışın.

 Anlamadan Konuşmayın

 Mutlu evlilik için 10 öneri denildiğinde onuna da dahil olan anlamadan konuşmak iletişim sorunlarının en büyük problemidir. Bu yüzden her zaman karşı tarafı dinleyin, konuşmayı bilin.

 Küçük Şeyleri Büyütmeyin

Küçük şeyleri büyütmeyin. Çünkü bu konuda artış gösterecek olan tartışma kaliteniz düşebilir. Gereksiz kavgalar çıkarıp sinirinizi eşinizden çıkarmaya çalışmayın.

Kendinizi Adamayın

Kendinizi eşinize adamayın. Çünkü hayatınızın merkezi o değil. Siz de bir bireysiniz ve ihtiyaçlarınız var bunları karşılamak için gerekli olan önceliklerinizden vazgeçmeyin.

Özel Günlere Dair Beklentiye Girmeyin

Özel günleri bu kadar da çok gözünüzde büyütüp hediye beklentisine girmeyin. Her zaman hatırlanacak diye bir şey yok. O yüzden bu konuda biraz taviz verin.

Dürüst Olun

Her zaman dürüst davranın ve açık olun. Yalan söylemek daha büyük yalanları da beraberinde getirecektir. Bu yüzden ne olursa olsun dürüst olun.

Yapıcı Davranın

En ufak kavgada boşanmaktan bahsetmeyin. Bu ilişkinizin saygısını sarsar ve yüzgöz olursunuz. Yüzgöz olmak da saygının bitmesi anlamına gelir ve saygı olmayan bir ilişkide her şey bitmiş demektir. Mutlu çiftlerden evlilik tavsiyeleri genelde yapıcı olmakla başlar.

Ailesine Hakaret Etmeyin

Aile çok hassas bir konudur ve asla onu bugünlere getiren kişilere hakaretler etmeyin. Ailesiyle olan ilişkisine karışmayın.

Soğuk Davranmayın

Aranız bozulduğunda soğuk davranmayın. Her zaman iletişim halinde olun ve iletişimi kesecek şekilde davranmayın.

Tartışmayı Bilin

Kaliteli bir tartışma birçok sorunun çözülmesini sağlar. Bu yüzden tartışırken de seviyenizi korumaya özen gösterin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.