Vipbakim

Bebeğinizi Kucağa Alıştırmaktan Korkmayın

Bebeğinizi Kucağa Alıştırmaktan Korkmayın

Dünyanın en savunmasız ve aynı zamanda en çok bakıma ihtiyacı olan canlıları kim, diye sorduğumuz zaman; şüphesiz ki vereceğimiz cevap bebekler olacaktır. Her ne kadar şu an için fark etmiyor olsak bile, bizlerinde hala muhtaç olduğu şeyler ve kişiler bulunmaktadır. Lakin konu bebekler olduğu zaman, durum daha da farklılaşıyor ve bambaşka bir hal alıyor. Peki bebeklerde neye dikkat etmeliyiz, özellikle de bebeklerin kucağa alıştırılma konusu nasıl olmalıdır? Uzmanlar, bebeğinizi kucağa alıştırmaktan korkmayın diyorlar, bakalım sebebi nedir.

Bebeğinize Olan Kucak Fobisi

Bakıldığı zaman her anne bebeğiyle yakın olmak ve duygusal bağlarını en derin şekilde yaşamak ister; ama kimi uzmanlara göre bu durum aynı doğrultuda işlerken, kimilerine göre durum pek de bu seyirde devam etmemektedir. Uzmanların görüşleri bu bağlamda oldukça etkili olurken; aslında neler söylediklerine de dikkat etmek gerekir.

Bebekler doğdukları andan itibaren mecbur ve muhtaç olarak dünyaya gelirler. En azından belirli bir yaşa kadar, sadece sevgiye değil; aynı zamanda ilgiye, yeme-içme ihtiyacına kadar her türlü bakıma muhtaçlardır. Bu da annelerinin onlardan bir dakika bile ayrılmamasını gerektirmektedir. Hatta sadece anne değil, bebekler babaya da muhtaçlardır. Babalarının kokusuna, sesine ve aynı zamanda da tenlerinin kokusuna ihtiyaçları vardır.

Yalancı Doğum Sancısı

Anne adayları son zamanlarda bebeklerine bir şey olacak diye oldukça panik halinde olurlar. Her sancıyı doğum sancısı sandıkları gibi aynı zamanda da bu stresi de bebeklerine yansıtırlar. Her zaman söylendiği gibi; bebekler annelerinin çektiği her durumu hissederler. Gerek mutsuzluk olsun gerek ise de hüzün olsun; bu gibi duyguları aynı anne gibi hissederler. Annelere en önemli tavsiyemizden birisi; doğumun yakın olduğu zaman çerçevesi içerisinde, hareketlerine dikkat etmeleri olacaktır.

Çevreden duyduğumuz durumlara aslında pek de itibar etmemek gerekiyor. Özellikle de son ana kadar normal mi veya sezeryan mı olup olmadığını bilmediğimiz için, biraz daha hareketlerinize ve yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Kaldı ki hareketli olmak, sizler için doğum sırasında büyük kolaylık sağlayacak ve sonrasında da sıkıntı çekmenize engel olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.