Vipbakim

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ailenize katılan yeni üyeniz için sağlıklı koşullarda bir bakım gerçekleştirmek son derece önem taşımaktadır. Bebek cildi yetişkin bir bireyin cildinden çok daha farklıdır. Yetişkinlere oranla daha hassas bir cilt yapısına sahip olan bebeklerin ciltleri daha az yağlıdır ve ter bezleri daha az çalışır. Bu durumda bebek cilt bakımı öneminin daha hassas ele alınması gerektiğini vurgulamaktadır.

bebege-nasil-banyo-yaptirilir

Bebeklerin cildi doğal ortama zamanla uyum sağlar ve hassas cildinin dış etkenlere maruz kalması söz konusudur. Bebek cilt bakımı yeni doğan süreçte mutlaka titizlikle gerçekleştirilmeli ve düzenli yapılmalıdır. Hijyen son derece önemlidir. Doğru cilt bakım ürünlerini tercih etmek bebeğinizin sağlıklı cilt yapısı oluşum sürecini korumanızı sağlar. Alerjik reaksiyonlara maruz kalınmaması için aşırı uygulamalar gerçekleştirilmemeli, düzenli ve uygun bir bakım yöntemi tercih ediliyor olmalıdır. Birkaç küçük öneriyi göz önüne alarak doğru bir cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda edineceğiniz tüm bilgilerin bebeğiniz için uygunluğunu sorgulamak için mutlaka hekiminize danışmalısınız.

bebek-banyosu-ne-kadar-surer

Bebeklerde ter bezleri, kanallarının yetişkinlere göre daha az çalıştığını belirtirken bununla ilgili dikkat etmeniz gereken hususlardan da bahsetmek gerekir. Aşırı sıcaklık, bebeğinizde isiliğe sebep olabilir. Yoğun sıcaklığın bebeğinizin cildinde bir probleme yol açmasını engellemek içi bebeğinizi yoğun sıcaklıkta ve nemde olan hava koşullarında çok kalın giydirmemeniz önerilir. Bebek cilt bakımı konusunda süreklilik arz eden ve bu sebeple dikkatli olunması gereken en önemli nokta bebek banyosudur. Parfümlü, anti bakteriyel ürünler ve sabun kullanmak gerekli değildir bu kullanım bebeğinizin hassas cildinin daha da hassaslaşmasına ve daha kuru bir cilde sahip olmasına sebep olabilir.

bebek-cildi

Hafif bir esans banyo suyuna katabilirsiniz. Ancak ılık bir su çoğu zaman bebeğinizin temizliği için yeterli olacaktır. Kullanacağınız bebek bakım ürünlerinin bebeğinizin cildine uygunluğu açısından titizlikle seçilmiş olmasına ve doktorunuzun tavsiyelerine dikkat etmeniz gerekir. Bebeğinizin ortamı her zaman steril ve hijyenik olmalıdır. Kullandığınız havlular, bebeğinizin altını değiştirirken kullandığınız ortam daima temiz olmalı ve daima yeni ürün, yeni bez, yeni havlu tercih edilerek bakım sağlanmalıdır. Bebeğinizin banyo sonrası ve bakımı sonrası kurulama esnasına özen gösterin. Silerek değil, ufak dokunuşlarla hassas cildine zarar vermeden kurulama işlemi uygulamaya dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.