Vipbakim

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı?

Bebeklerin PH oranlarının 6.8 olması, erişkinlerden çok daha hassas ve alerjik reaksiyonlara açık olunduğu anlamına gelmektedir. Bu hassasiyet söz konusuyken bebek giysileri nasıl yıkanmalı sorusunun cevabını da verebilmek gerekmektedir.

Bebekler için özel üretilen kıyafetler bu hassas cildin olumsuz etkilenmemesi için pamuklu olan kumaşlardan yana tercih edilmektedir. Buna rağmen çamaşırların yıkanması sırasında kullanılan kimyasallar da hassas bebek cildinin etkilenmesine neden olacağından kullanılan deterjanın iyi seçilmesi gerekmektedir.

Anne ve babalar genelde bebekler için özel olan deterjanları tercih etmektedir. Ancak bu deterjanların da leke çıkarıcı özellikleri az olduğundan yıkama öncesi leke gidericiler kullanılması gerekebilir.

Deterjan Seçimi

Deterjan seçimi sizin tercihinize bağlı bir durumdur. Bu yüzden ne tür bir marka seçeceğiniz tercihinize kalmış bir durumdur. Bebeğinizin hassas cildi için tercih edeceğiniz deterjanların kokusuz olması, daha doğal olmaları anlamına gelmektedir. Bu yüzden deterjan seçimi yaptığınızda, kokusu en güzel olanı değil, kimyasalı en az olanı tercih etmeniz gerekecektir. Bu yüzden en doğal temizlik ürünlerinden olan çeşitlerin tercih edilmesi bebeğinizin cilt sağlığı için önemlidir. Sizin de alerjiniz varsa bebeğiniz de muhtemelen olacaktır.

Bebek Giysileri Kaç Derecede Yıkanmalı?

Mikropların yok olması ve kıyafetlerin zarar görmemesi için en ideal sıcaklık 60 derecedir. 60 dereceden fazla sıcaklıklarda kıyafetlerin zarar görmeleri söz konusu olmaktadır. Bu yüzden bebek giysileri kaç derecede yıkanmalı sorusuna vereceğimiz cevap 60 derece olmaktadır.

Birçok çamaşır makinesinde bebek kıyafetleri programı vardır. Bu yüzden bebek kıyafetlerini ve eşyalarını yıkamanız gerektiğinde makinenizi bu konuma getirmeniz uygun olacaktır.

Bebek Giysilerinde Yumuşatıcı Kullanımı

Bebek giysilerinde yumuşatıcı kullanımı oldukça sık tercih edilen bir durumdur. Özellikle hoş bir koku bırakması nedeniyle tercih edilen yumuşatıcıların da bebekler için özel olanlarının tercih edilmesi gerekir.

Yumuşatıcılar da her ne kadar bebekler için özel üretilse de içlerindeki koku kimyasal olduğu için en hassas olanlarında bile alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu yüzden hassas ciltler için yumuşatıcı seçimi de deterjan seçimi de mümkün olduğunca az kokulu olan ürünlerden yana tercih edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.