Vipbakim

Bebek odasında en çok nerede mikrop bulunur

Bebek odasında en çok nerede mikrop bulunur

Elinizde bir mikrop detektörü olsaydı onu nasıl kullanırdınız? Bebeğinizin odasında ya da çocuğunuzun oyun odasında E.coli, rota virüsü, grip ve soğuk algınlığına yol açacak mikropları, mikroplar çocuğunuzu hasta etmeden önce yok etmek isterdiniz büyük ihtimalle.
Halı yapısı, bakteriler için adeta otlanma alanı gibidir. Bebek bezinden akan kirden tutun yürürken ayak altından ya da kıyafetlerden düşen tozlara kadar pek çok şey yerdeki halının üzerinde kalır. Haftada en az üç ya da dört defa elektrik süpürgesiyle süpürmek ve her üç ayda bir halıları yıkatmak, yüzeydeki bakterilerin ölmesi için gereklidir.

bebek-odasi

Oyuncaklar
Oyuncakların yer ve bebeğinizin ağzı arasında mekik dokumasına engel olmalısınız. İyisi mi bebeğinizin her oyunundan sonra toksik giderici dezenfekteler yardımıyla oyuncakları ovun. fakat ovma işlemi sonrası kimyasal madde artığı kalmayacak şekilde silin ya da  akan suda durulayın. Ayrıca derinlemesine temizlik için oyuncakları bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.

Alt değiştirme masası
Alt değiştirme masası, E. coli bakterisinin yaşfakatsı için bebek odalarının en uyumlu noktalarından biri. Bebeğinizin altını açmak için bu masanın üzerine bir örtü koyup o örtüyü sık sık yıkamayı ihmal etmeyin. Masanın kendi yüzeyinde bulunan sıvı geçirmez kumaşı da her alt değiştirmeden sonra silerek dezenfekte edin.
bebek-odasinda-en-cok-mikrop-nerede-bulunur
Peluş oyuncaklar
İçi doldurulmuş hayvanlar, adeta mini bakteri süngerleridir. İdeal olan, her üç haftada bir bu oyuncakları makinede yıkamanız ya da eğer mümkünse yüksek ısıdaki suda 45 dakika kadar bekletmeniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.