Vipbakim

Bebeklerde Kabızlık ve Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık ve Tedavisi

Bebeğinizin tuvaletini yapamıyor olması, hem size hem de ona sıkıntı verecek. Bebeklerde kabızlık tedavisi önerileri üzerinden sorunu çözebilirsiniz.

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi Nasıl Olur?

Bebeğinizin sağlığı için bebeklerde kabızlık tedavisi nasıl olur sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevaplanmasıyla ise direkt olarak tedavinin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Aşağıda verilen yöntemler üzerinden bebeğinizin tuvalet sorununun çözülmesini sağlayacaksınız.

Bebeklerin Kabız Olduğu Nereden Anlaşılır;

İlk olarak bebeğinizin kabız olduğuna emin olmalısınız. Bunun için bebeğinizin kabız olduğunu nereden anlayabilecek olduğunuz örnekler verilecek. Bebekten bebeğe dışkılama farklılık gösterecektir. Bazı bebekler 2 – 3 gün ara ile dışkılama yapabilir.

  • Bebeğinizin kakasının yumuşak olmaması
  • Kilo artışının anormal olması
  • Kendini zorlayarak tuvaletini yapıyor olması
  • Rahatsız gözükmesi

Yukarıda verilen durumlar, bebeğinizin kabız olduğuna bir işaret olacaktır. Direkt olarak verilen yöntemler üzerinden yaşanan kabızlık sorununun çözümlenmesini sağlamalısınız.

Kabız Olan Bebek Nasıl Beslenmeli;

Beslenme biçimi de bebeğin kabız olmasına neden olabilir. Bebeğim kabız oldu ne yapmalıyım gibi bir problem ortaya çıktıysa, bebeğin beslenme düzeninin gözden geçirilmesi gerekecek. Bununla ilgili doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Yeni doğan bebeklerde kabız problemi oldukça yaygındır. Çözümlenmesi için mutlaka doktorunuz ile iletişim kurmanız gerecek.

Hareket;

Bebeğinizin hareket ettirilmesi önemlidir. Çünkü kabız probleminin en hızlı şekilde çözümlenmesi, mutlaka hareketin hızlandırılması ile olacaktır. Bağırsakların hareket etmesi sayesinde, bebeğinizde yaşanan kabız probleminin de çözümleneceğini göreceksiniz.

Bebeklere Fitil

Kabız probleminin bebeklerde ya da yetişkinlerde yaşanması, fitil ile ortadan kaldırılabilir. Özellikle bebeklerde yeni doğmalarının ardından kısa süre içinde kabız sorunu görülür. Çözüm olarak ise genellikle doktorlar tarafından fitil verilir. Bebeğinizin kullanması için uygun şekilde fitil verilmesi, verilen süre içinde verilen miktar kadar kullanılması gerekir.

Bebekler için fitil kullanımı, doktor kontrolünde olmalıdır. Doktorunuzun bu şeklide bir çözüm önerisi olmadığı takdirde bebeğiniz için fitil kullanmanız doğru olmayacaktır. Bebeğin kabız olması halinde, mutlaka doktorunuzun vermiş olduğu ilaçlar üzerinden hareket etmelisiniz. Bağırsakların hareket edilmesi sağlanarak sorunun çözümlenmesi mümkün olacaktır. Bebeklerde kabızlık tedavisi ile bebeğinizin dışkılaması kolay şekilde olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.