Vipbakim

Sıcak Yaz Günlerinde Bebek Bakımı Tüyoları

Sıcak Yaz Günlerinde Bebek Bakımı Tüyoları

O sizin dünyanızın artık vazgeçilmez bir parçası! Bebeğinizi her zaman özenle ve mutlulukla büyütmek, A’dan Z’ye tüm bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak eminiz ki öncelikler listenizin ilk sırasında yer alıyor. Tüm bunlara rağmen yaz sıcaklarını yaşamaya devam ettiğimiz şu günlerde; bebeğiniz sıkıntılı, huysuz, mızmız görünebilir. “Peki onun için ne yapabilirim?” diyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun.


Onun narin cildi için…
Biz yetişkinler bile nemli havadan ve sıcaktan bunalırken miniğinizin huzursuzlanması son derece doğal. Onu yaz sıcaklarında ferahlatmanın en önemli yollarından bir tanesi cildine iyi bakmanızdır.Özellikle yazın bebeklerde görülen pişiklerde artış olur.

Bunu önlemek için öncelikle sıvıyı emen, bebek cildinin PH dengesi için özel olarak üretilmiş bebek bezleri kullanmalısınız. Bezlerini sık sıkdeğiştirmeli, ılık bir su ile temizliğini sağlamalısınız. Bebeğinizin bezini değiştirdiğiniz ve temizliğini yaptığınız her zaman pişik önleyici krem kullanmanız önemlidir. Unutmayın, bu kremler, katkısız, su bazlı ürünler olmalıdır.

yaz-mevsiminde-bebek-bakimi


Kıyafet seçimi

Bebeğiniz için seçeceğiniz kıyafet de yaz dönemini rahat bir şekilde geçirmesi, cildinin nefes alması için önemlidir. Ona kıyafet seçerken sentetik kumaşlardan uzak durmalı, mümkünse açık renk ve doğal malzemelerden yapılmış giysileri tercih etmelisiniz. Kıyafet seçiminiz yaz aylarında bebeklerde sıkça görülen “isilik” oluşumunu bile büyük ölçüde engelleyecektir.


Bakım ürünlerine dikkat

Yaz aylarında bebeğinizin cildini korumak için çok fazla nemlendirici kullanmanız; istediğiniz etkinin tersine yol açabilir, hatta bebeğinizin cildinde isilik oluşmasının başlıca nedenlerinden biri olabilir.

Bu yüzden çok fazla nemlendirici kullanmaktan kaçınmalı, kullandığınız bebek bakım kremlerinin hipo-alerjik ve PH değerinin nötr olmasına dikkat etmelisiniz. Sıcaklarda onu sık sık yıkarken kullanacağınızşampuana da dikkat etmeli, organik içerikli, yumuşak, katkısız bir ürün tercih etmelisiniz.

yaz-sicaklarinda-bebek-bakimi


Beslenmesine dikkat

Küçük bebeğinizi büyütürken beslenmesi onun sağlıklı olmasının ilk koşullarındandır. Yaz mevsiminde besinler kolay bozulabildiği ve seyahatler de bu döneme denk geldiği için bu konuda daha daözenli olmanız gerekiyor. Bebeğinizi hala emziriyorsanız sütünüzün bol olması için kendi beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Eğer bebeğiniz 6 aydan büyükse ve ek gıdalara geçiyorsa; mutlakaorganik besinler tercih etmeli, ayrıca yazın açıkta satılan hiçbir yiyeceği bebeğinize yedirmemelisiniz.

Tüm bu püf noktalarına dikkat ederek tüm yaz boyunca bebeğinizin, dolayısıyla sizin, mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.