Vipbakim

Yaz aylarında bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Yaz aylarında bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Yaz sıcaklarının tam da ortalarındayız. Hassas bebekleriniz bu bunaltıcı dönemden sizden daha fazla etkilenebilir. Ancak kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı önlemlerle yazın bebeğinizin sağlığını ve mutluluğunu koruyabilir, böylelikle siz de bu güneşli günlerin tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevaplar…

Pişik için ne yapmalı?

Özellikle yeni doğan bebeklerin derileri oldukça hassstır. Bebeğiniz henüz küçükse sıcak havalarda cildi tahriş olmaya çok daha fazla müsaittir. Bu yüzden hiijyen kurallarına dikkat oldukça önemlidir. Her bez değişiminde bebeğinizin altını ılık su ile durulayıp iyice kurulamayı unutmamalısınız. Ayrıca pişik oluşumunu önleyecek onu rahatlatacak kremleri de kullanmalısınız. Ancak özellikle bebeğiniz küçükse kullanacağınız kremleri mutlaka doktorunuza danışarak uygulamalınız.

yaz-ayinda-bebek-bakimi

Giysi kumaşları ince olmalı

Bebeğinize giydirdiğiniz giysilerin kumaşları sentetik gibi yapay ve nefes aldrmayan maddeler içermemelidir. Özellikle pamuk dokulu ve açık renkli kıyafetleri tercih etmelisiniz. Böylece bebeğinizin cildi nefes alacak ve terlediğinde giysi kolaylıkla ıslaklığı emecektir. Açık renk seçiminiz ise, güneş ışınlarını giysinin üzerine çekmeyeceği için, onun rahat bir gün geçirmesini sağlayacaktır. Böylelikle sizin de!

Güneş kremi

Güneşin en dik geldiği özellikle öğle saatlerinde bebeğinizi dışarıya çıkartmamaya özen gösterin. Dışarıya çıktığınız zamanlarda ise bebeklere özel organik ve yüksek faktörlü güneş koruyuculardan kullanın. Koruyucu sık sık tazelemeyi unutmayın.

yaz-ayinda-bebek-bakimi3

Organik banyo ürünleri

Yaz aylarında bebeğinize daha fazla banyo yaptırmanız gerekebilir. Banyoda en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri bebeğinizin bakımında kullanacağınız ürünlerdir. Bebeğinizin şampuanı ya da sabunu mutlaka katkısız, onun hassas cildi ile uyumlu, bebeklere özel ürünlerden olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.