Vipbakim

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Alınır

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Alınır

Kaybettiğiniz kiloları veya kazanmak istediğiniz kilo eksiklerini giderebilmek için hızlı bir şekilde kilo almak isteyebilirsiniz. 1 ayda 10 kilo almak kulağa hoş gelse de vücut için sakıncalıdır. Vücuda aniden yüklenen karbonhidrat ve proteinler hastalıklara davetiye çıkarabilir. Ayda 10 kilo almak imkansız değildir fakat sağlık açısından tavsiye edilmez.

Aşağıda önereceğimiz yöntemlerle vücudunuzun buna müsaade ettiği ölçüde kilo alabilirsiniz.

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Alınır

1- Günlük ihtiyacınız olan kalori miktarınızı belirlemeniz kilo almanızın en büyük artısı olacaktır. Kadınlarda gerekli olan günlük kalori ihtiyacı 1700 kaloridir. Gün içinde çeşitli hareketleri ve aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra bunun üstüne 1700 kalori almanız gerekmektedir. Gün içinde aktiviteniz 600 kalori ise üzerine 1700 daha ilave ettiğinizde günlük almanız gereken kalori miktarı ortaya çıkmaktadır.

2- Daha hızlı kilo almak için günde 2 öğün yemek yemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni daha çok acıkmanız ve acıktığınızda her besinden daha fazla tüketmenizdir. Günde 3 öğün yemek düzenini bir kenara bırakın.

3- Kilo almak için her gıdayı tüketmeyin. Örneğin çok yağlı veya çok tatlı gıdalardan uzak durun. Amacınız vücudunuzu yağ yığını haline getirmek olmamalıdır. Sağlıklı ve kilo aldıran besinlerle öğün düzeninizi oluşturun. İşlenmiş gıda tüketimine kesinlikle yönelmeyin.

4- Düşük kalorili yiyecekler tüketmeyin. Bunun yerine meyve, kuru yemiş gibi besin kaynaklarını kullanın.

5- Günlük su ihtiyacınızı minimum oranda karşılayın. Günde 2 litre su mutlaka tüketin ve yiyeceklerin vücutta hücrelere ulaşmasını kolaylaştırın.

6- Uyku düzeninize özen gösterin. Uyku esnasında vücut yenilenir ve proteinler görevlerini uyku esnasında daha başarılı yaparlar. Uyku sorunu olan kişilerin kilo alması zorlaşacaktır.

7-  1 ayda 10 kilo alabilmek için bazı egzersizlerden de faydalanmanız gerekmektedir. Kaslarınız başlangıçta zayıf olacağı için vücudunuzu zorlamayan egzersizler yapmak daha kolay olacaktır. Beslenirken aynı zamanda kaslarınızın ölçüsünü artırmak vücudunuzun daha dik ve dolgun durmasını sağlayacaktır.

Not : Tüm yaptıklarınıza rağmen ayda sadece 3 ya da 5 kilo aldıysanız pes etmeyin. Vücudunuz ilk aylarda yapılan değişikliklere uyum göstermekte zorlanabilir. Diğer ay aynı yöntemleri deneyerek yukarıda sayılan ayrıntılara dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.