Vipbakim

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Hangileridir?

306
Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Hangileridir?

İstediğin kadar sağlıksız beslenip vücudunla küs yaşayabilirsin. Hatta kilo alabilir ve buna aldırmayabilirsin de.. Ancak yemek seçimlerin, genel beden sağlığın kadar dış görünümünü de etkiliyor.

Cildinin, vücudundaki en geniş alanı kaplayan organ olduğunu ve anatominin en görülebilir parçası olduğunu aklından çıkartma Beslenme biçimin direk cilt yapısına ve görüntüsüne yansır yani beslenme alışkanlığı direk olarak cilt güzelliğini etkiler. İstediğin kadar pahalı nemlendiriciler sür, vücudun ihtiyacı olan besinleri almıyorsa cildin hiçbir zaman en iyi halinde görünmez.

cildi-guzellestiren-yiyecekler

 

Cildi Güzelleştiren yiyecekler ile cilde ihtiyacı olan her şeyi verin.

 

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Sağlıklı Cilt İçin – Ceviz

Ceviz’de diğer kuruyemişlere göre ( Amerikan fındığı, badem, Antep fıstığı, fındık ve kajuya göre iki kat fazla antioksidan bulunuyor. Balık sevmeyenler içinde ceviz harika bir Omega – 3 kaynağı. Cildi güçlendiriyor parlak ve dolgun gözükmesi için nemi ve besin öğelerini cilde hapsediyor. Cevizdeki sağlıklı yağlar aynı zamanda UV ışınlarına karşı cildi koruyor.

 

Eşit Cilt Tonu İçin – Kivi

Bir diğer harika C vitamini kaynağı da kividir. Bolca tüketilmelidir. Çünkü ne kadar kolajen alırsan, kırışıklık riskin o kadar da azalıyor. Günde 4 miligram C vitamini tüketen kişilerin kırışıklıklarının % 11 oranında azaldığı biliniyor.

 

Cilt Sıkılaştırmada – Mango

Büyük marketlerde yaz boyunca kolayca bulabileceğin mango; çok lezzetli olmasının yanı sıra A, C vitaminleri ve silika bakımından zengin bir meyve. Beslenme uzmanları saç, cilt, kemik, kas ve dişlere yapısal destek sağlayan bir mineral olduğunu söylüyor. Bu nedenle cildin elastikiyetini kaybetmemesi için yeterli oranda mango yemelisiniz.

Beauty girl with Vegetables hair style. Beautiful happy young wo

Cildin pul Pul Dökülmesini Önlemek için – Ananas

Cildin pul pul dökülmesini önleyen ananas bromelin içeriyor. Bu madde, kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olan, kolajenin hasar görmesi durumunu azaltır. Cildinizin rengi donuksa, günde birkaç dilim ananas yemek size iyi gelecektir. Ayrıca dirsek bölgesindeki deri sertleşme ve kurumaları için de faydalıdır.

 

Cildin Beslenmesi için – Süt

Kleopatra’nın güzelliğini süt banyolarına borçlu olduğunu hatırlarsak, vücut sağlığı için sonsuz faydaları olan içeceğin cilt için de çok yararlı olduğunu düşünebiliriz. Süt cildin beslenmesi için gereken tüm proteinleri içeriyor. Cildi yenileyip yumuşatan süt, kurumuş ve çatlamış dudaklar için mükemmel bir nemlendirici.

 

Kırışıklık Oluşumuna Karşı- Domates
Bu sebze kırışıklıkları önlemede etkili olabilir. Domateste bulunan beta karoten ve likopen kuru cilt için de bire bir. Bu madde, kayısı ve tatlı patates gibi diğer turuncu renkli sebze ve meyveler de de bulunuyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.