Vipbakim

Hangi Meyveler Zayıflatır? En Hızlı Kilo Verdiren Meyveler

103
Hangi Meyveler Zayıflatır? En Hızlı Kilo Verdiren Meyveler

Diyetisyen uzmanlar kilo vermenin kesinlikle meyve yemekten geçtiğini söylüyor. Bol meyve yiyenlerin yemeye oranla çok daha zayıf olduğu kanıtlanmış durumda. Her meyve zayıflatmaz zayıflatan meyveleri araştırdık hangi meyvelerin nasıl tüketilmesi gerektiğini sizler için yazdık.

Zayıflatan Meyveler Neler?

Çilek

Çileğin içinde omega-3, C vitamini bulunuyor. Günlük C vitamin ihtiyacının yarısından fazlasını sağlayan çilek yaşlanmayı önleyerek genç kalmanızı sağlıyor ve kanseri önlüyor.

Mavi Yemiş

Düşük kalorili mavi yemiş ideal atıştırmalıklar arasında yer alıyor. Sindirim sisteminin çalışmasını da sağlayan yemişten 1 tane yemek yeterli.

Mürdüm Eriği

Çok az kalorisi bulunan mürdüm eriği zayıflamak için etkili. C vitamini içeren mürdüm eriği sadece diyet yapanların değil herkesin sürekli yemesi gereken meyveler arasında.

Elma

Elma diyetini birçok uzman tavsiye ediyor. Tok tutmasının yanında harika bir atıştırmalık daha. Kilo vermek isteyenler yeşil ekşi elmayı tercih etmeliler. Unutulmalıdır ki elma yediğinizde kabız olmamak için bol su içmek şart. Yağ yakmai kalça, basen ve selülitlerin azalmasında günde 2 elma yemelisiniz.

Salatalık

Meyve yada sebze diyemediğimiz salatalığı her iki gruba da koyabiliriz. Bütün diyetisyenlerin önerdiği salatalıktan günde 1 kilo yemek sadece 220 kalori içeriyor. Hem doyurucu hem de kalorisi az harika bir lezzet.

Kırmızı Üzüm

Kan şekerini dengeleyen ve tatlı krizlerini önleyen kırmızı üzümden 1 porsiyon yemek atıştırmalık için yeterli. 1 porsiyon 250 gram eden kırmızı üzümde 80 kalori bulunuyor. Çinko ve magnezyum barındıran üzüm vitamin açısından da oldukça zengin.

Karpuz

Bazı uzmanlar karpuzun kilo aldırdığını söylese de çoğu uzman diyet programlarına sık sık karpuzu ekliyor. 1 kase karpuz veya 1 bardak karpuz suyunda sadece 80 kalori bulunuyor.

Yaban mersini

Zayıflamak için ihtiyaç olan lifli gıdalar yaban mersininde oldukça zengin. Atıştırmalık olarak tercih edilebilecek lezzetli bir meyve.

Nar

Tümörlerin büyümesini önleyen nar antioksidan açısından da zengin bir meyvedir. Öğlenleri atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.