Vipbakim

Kilo Aldıran Yüksek Kalorili Besinler

Kilo Aldıran Yüksek Kalorili Besinler
Günümüzde kilo vermek isteyen bireylerin olduğu kadar, kilo almak isteyen bireylerin de olduğunu biliyoruz. Doktorların yardımlarıyla bu rahatsızlığa son veren danışmanların mutlulukları oldukça önemli bir konumdadır. Kilo aldıran yiyecekler sizler içinde merak konusuysa ve nerden başlamalıyım, nasıl yapmalıyım diyorsanız ufak araştırmalarla bu iş için ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şeyler; azim ve süreklilik. Bu ikisi sizlerle olduğu müddetçe, işleriniz kolaylaşır ve hedefinize emin adımlarla yürüme şansınız olur. Sürekliliğin insan hayatında olumlu etkiler bırakabileceğini biliyorsunuz. Birçok başarı elde eden insanların olması bizi Şevket getirmelidir. Bunu başaranlardan biri de neden siz  olmayasınız?

Kilo Almak İçin Altın Kurallar

Kilo almak en az kilo vermek kadar süreklilik ve çaba istiyor. İlk adımlarımızdan birisi olan sürekliliği ne olursa olsun bırakmayacak ve doktorunuzun dediklerine uyarak kendinize mutlu bir gün hediye etmiş olacaksınız. Çünkü doktorunuz bazı zararlı maddelerden sizi koruyacak öğütlerde bulunarak, sizlerin sağlığı için faydalı bir liste hazırlayacaktır. Kilo aldıran yiyecekler listesi elinize geçtiğinde düşünmeniz gereken şey, ben bu işi başaracağım olmalıdır. Neden binlerce insan azimle kilo verirken siz almayasınız? Gün içerisinde fazla kalori alarak ayda 1 ile 1.5 arasında kilo almayo başaran birçok danışanın olduğunu belirtmekte yarar var. Siz inanın, başarı kapıdadır.

Kilo Almada Etkili Besinler

Kilo aldıran yiyecekler listesinde yer alan ve besin değerleri ile kalori değerleri daha önceden test edilmiş bize çok tanıdık gelen yiyecekleri yakından inceleyelim.

  • Hayvansal Yağ; balık ve et ürünleri grubudur. Bir danışan sayesinde listelerinize yeteri miktarda koyarak, fiziksel durumunuzu daha istediğiniz bir şekle sokmanız mümkündür. Bazı yaşlarda dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. İçerisinde fazla bulunan kolesterol sizi güç bir durumda bırakmasın diye kolesterolü olan kişilerin danışarak yemesi daha uygun bir tutum olacaktır.
  • Bitkisel Yağ; ülkemizde en çok kullanılan yağlardan olan zeytinyağı, fıstık yağı ve soya yağı ile istenilen fazla kalori miktarını almış oluruz. Bünyenin ihtiyacı olan yağ miktarını alır ve diğer bitkisel yağlara oranla istediğiniz kilo standartlarında olmanız için gerekeni yapar. 900 ve 910 kalori olarak değerlendirilen bu yağlar sizlerin sorularına yanıt niteliğindedir.
  • Fıstık ezme; fıstık ezmesi hakkında söylenmesi gereken şey, bir tatlı kaşığı kadar fıstık ezmesi atmışsanız ağzınıza 100 kaloriyi aldınız demektir. Hayırlı olsun.
  • Çikolata; sizler içinde vazgeçilmez acı çikolatanın etkisi oldukça fazladır değil mi? Evet efendim bu konuda Haklısınız. Yüzde yetmişlerde kakao oranıyla yapılan çikolatalar çok güçlü bir tantioksidandır ve kalorisi sizler için uygundur.
  • Peynir; protein açısından oldukça zengin olan peynir, aynı zamanda oldukça fazla yağa da sahiptir. Uzman kontrolünde alınması, daha kontrollü tüketmek ve bazı yaş gruplarının kendine hem protein hem de yağ oranının ne derecede etki ettiğini bilmesi açısından oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.