Vipbakim

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Metabolizma neden hızlandırılmalı Metabolizması hızlı çalışmayan insanlar devamlı kilo alırlar. Çok yiyip kilo alamayan kişilerdeki en büyük etken metabolizmanın hızlı çalışmasıdır. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan besinler vardır.

Metabolizmayı hızlandıran besinler sayesinde vücudun yağ yakmasını kolaylaştırır bu sayede daha hızlı kilo verebilir, kilo alımını dengeleyebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

1- Soğan ve sarımsak

Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Yağ depolarının azalmasına yönelik çalışırlar. Pek çok hastalığı da iyi gelen sarımsak ve soğan kalp sağlığınızı da korur. Çok tüketilmesi de zararlı olduğundan dengeli alınmalıdır.

2-C vitamini içeren turunçgiller

Portakal, greyfurt, limon gibi turunçgiller metabolizmayı hızlandırır. Bu yüzden meyve salatalarında bu besinlerden faydalanılır.

3-Kırmızı acı biber

İçinde kapsaisin denilen bir madde bulunur. Kırmızı ve acı biber kullanımı sonucu Kapsaisin metabolizmayı uyararak daha hızlı çalışmasını sağlar buda vücudun yağ yakımını hızlandırır.

4-Bol yeşillikli salata

Salatanın içinde sindirim sistemini uyarıcı maddeler vardır. Özelliklede elma sirkesi ile yapılan salatalar daha sağlıklı ve zayıflatıcıdır.

5-Yağsız süt, yoğurt

Süt ve yoğurdun içinde bulunan kalsiyum miktarı metabolizmayı hızlandırıcı özelliktedir. Kalsiyum miktarından dolayı süt ve yoğurt tüketmek faydalıdır.

6-Balık, Hindi eti, Tavuk göğüs eti

Diyet listelerinin baş sıralarında olan bu yiyecekler ile birlikte kısa sürede kilo verebilirsiniz. Metabolizmanın hızlanmasında büyük rolü olan yiyecekleri genellikle öğle yemeklerinde tercih etmelisiniz.

7-Kabak, yeşil fasulye, karnabahar, patlıcan

Yeşilliklerin ne kadar hızlı kilo verdirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu sebzeleri kullanarak akşam yemekleri için güzel bir liste oluşturabilirsiniz.

8-Elma, armut, karpuz, üzüm, kızılcık, papaya, greyfurt, nektarin

Antioksidan içeren ve lifli yapıya sahip meyveler metabolizma hızlandırıcıdır. Bu yüzden meyvelerden tüketmek zayıflamada oldukça etkilidir.

9-Soğuk su, Yeşil çay

Bol su içmek metabolizmayı hızlandırır. Bunun yanında günde 1 bardak içilen yeşil çay vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlayarak, metabolizmayı hızlandırır. Günde 8 bardak su ve 1 fincan yeşil çay içimi gayet yerinde bir uygulamadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.