Vipbakim

Evde Limon Ağacına Nasıl Bakılır?

Evde Limon Ağacına Nasıl Bakılır?

Evde limon ağacı bakmak isteyen kişiler, evde limon ağacına nasıl bakılır sorusunu sorabilir. Aşağıda bu sorunun detaylı şekilde cevaplanması sağlanmıştır.

Evde Limon Ağacına Nasıl Bakılır Sorusuna Cevap

Merak ettiğiniz sorular arasında olan evde limon ağacına nasıl bakılır sorusu, ağaç yetiştirmek isteyen kişiler tarafından sorulabilir. Yetiştirmenin nasıl olması gerektiğini öğrenmeniz durumunda, ağacınızı büyütmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Saksıda Limon Ağacı;

İlk olarak saksıda limon yetiştirmek isteyen kişinin saksının nasıl olmasına dikkat etmesi gerek. Saksının büyüklüğünün mutlaka sizin yetiştireceğiniz bitkiye uygun olması gerekiyor. Büyüklüğün yeterli olması halinde, sorun yaşamadan büyüme sağlanacak.

Limon Ağacı Toprağı;

Toprağın PH değerinin 6 ile 6.5 arasında olması önemli. Limon ağacının büyümesi ve sağlıklı şekilde bakılması için mutlaka PH değeri uygun olan bir toprak almalısınız. Limon tohumunun ekilmesi ve büyütülmesi uygun toprak içinde olmalıdır.

Hava Koşulları;

Limon ağacı bakacak olan kişi evde limon ağacı nasıl bakılır sorusuna verilen yanıt üzerinden hareket etmeye dikkat etmeli. Hava koşullarının nasıl olması gerektiğini bilmeniz durumunda, saksının öyle bir alanda muhafaza edilmesini sağlamalısınız. Limon ağaçlarının büyüme sırasında çok rüzgarın olduğu alanda yaşamasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz. bu sebeple balkonda ya da terasta bakılan limon ağaçları için rüzgardan korumanın yapılması önemlidir.

Yukarıda verilen saksı türü, toprak türü ve olması gereken hava koşullarına göre hareket etmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede limon ağacınızın bakımının sorunsuz şekilde gerçekleşmesinin mümkün olacağına emin olabilirsiniz.

Limon Ağacı Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Önemli hususlar arasında limon ağacı bakımında dikkat edilmesi gerekenler yer alıyor. Bakımın nasıl olacağı konusunda püf noktaları ihmal etmeden bakımın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

  • 17 – 22 – 28’lik saksılar ağaç için uygundur.
  • Beslenmesinin yapılması ihmal edilmemelidir.
  • Sulama; altı derin olan drene yapılmalı. Drende su birikmemesine dikkat edilmeli.
  • Soğuk hava koşullarından korunacak kabının olması da önemlidir.

Yukarıda verilen hususlara dikkat ederek limon ağacınıza bakabilirsiniz. Evde limon ağacına nasıl bakılır sorusuna yanıt olarak, yukarıda verilen püf noktalara dikkat etmelis

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.