Vipbakim

Cildi Bronzlaştıran Bitkisel Yağlar

Cildi Bronzlaştıran Bitkisel Yağlar

Bronz bir tene sahip olmak için doğal yağları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için birçok farklı yağ kullanılabilir. Yazın tatilde güneş kreminizin yanına özel doğal kremleri de alarak yaz sonuna kadar istediğiniz bronzluğa kolay biçimde kavuşabilirsiniz. Cildinizi bronzlaştırırken aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden koruyan bu bitkisel yağları kolayca bulabilirsiniz.

Cildi bronzlaştıran bitkisel yağların cilt üzerinde nemlendirici ve canlandırıcı etkisi de bulunmaktadır. Bu yağlar arasından istediğiniz yağı tercih edebilirsiniz. Bu bitkisel yağları aktarlarda ve eczanelerde bulabilirsiniz. Yağların fiyatı da uygundur ve maddi açıdan sizi zorlamayacaktır.

Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Kakao Yağı: Kakao yağı herke tarafından bilinen bir bronzlaştırıcı bitkisel yağdır. Kakao yağı aynı zamanda cildi besler ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Kakao yağı cildinizi kalıcı biçimde bronz haline getirecektir.

Hindistan Cevizi Yağı: En hafif bitkisel yağlardan birisi hindistan cevizi yağıdır. Bu yağı yüzünüz haricinde saçınıza ve vücudunuza da sürebilirsiniz. Yağ aynı zamanda ciltte oluşabilecek çatlakları da engelleyecek yapıya sahiptir. Hamilelik döneminde yağı çatlaklar oluşmaması adına karın bölgenize sürebilirsiniz.

Havuç Yağı: Havuç yağını ideal oranda kullanmanız gerekmektedir. Havuç yağı fazla kullanıldığında cildin rengini çok koyu bir hale getirmektedir ve cildi turuncuya dönüştürmektedir. İdeal oranda kullanıldığında havuç yağı cildi doğal biçimde bronz hale getirecektir. Havuç yağı yazın güneş yüzünden acıyan vücudunuza da çok iyi gelecektir.

Ceviz Yağı: Ceviz yağı pahalı bir yağ olduğu için çok tercih edilmese de cildi sağlıklı bir biçimde bronz haline getirecektir.

Susam Yağı: Susam yağı ile cildinizi güneşin etkilerinden koruyabilirsiniz. Susam yağını kolay biçimde bulabilirsiniz. Susam yağı kuru ciltler içinde önerilen bir yağ türüdür. Cilde yağ takviyesi yapan bu yağ ile bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı: Zeytinyağı cildinizi koruyarak doğal biçimde bronzlaştıracaktır. Bu işlem için zeytinyağını az miktarlarda kullanmanız gerekir çünkü güneş altında ağır bir kokuya neden olacaktır. Zeytinyağını vücudunuza çok ince bir katman halinde sürmeniz gereklidir.

Kayısı Yağı: Diğer yağlara göre daha az oranda bronzlaştırıcı etki yapan kayısı yağı ile tatlı bir buğday renginde bir cilde kavuşabilirsiniz. Kayısı yağı içinde bol miktarda A ve E vitamini bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cilt beslenmektedir.

Fındık Yağı: E vitamini içeriği ile dikkat çeken fındık yağı yıpranmış ciltleri canlandırır, kuru ciltleri nemlendirir.

Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağlar Nasıl Kullanılmalı?

Bitkisel yağları kullanmadan önce güneş kremini vücudunuza sürün ve böylece 2 saat bekleyin.Sonrasında tercih ettiğiniz bitkisel yağı alın ve ince tabaka halinde tüm vücudunuza sürün. Yağları sürdükten sonra güneşlenmeye devam edebilirsiniz. Cildi bronzlaştıran bitkisel yağların etkisi kısa sürede kendini gösterecek ve cildinizde sağlıklı bir renk değişimi gözlenecektir. Güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.