Vipbakim

30 Lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

30 Lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

“Eninde sonunda yaşlanacağım, ne yapayım” diyenlerdenseniz yanıldığınızı sevinerek söyleyebiliriz. Doğru bakım ürünlerini kullanarak ve sağlığınıza özen göstererek her yeni güne daha genç bir görünüm ile uyanabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız “yaşlanma karşıtı” öneriler…

Yıllar bize çok güzel deneyimler kazandırırken cildimizde senelerin izleri bu kadar keyifli olmayabilir. Seneler geçtikçe cildimiz eski gerginliğini kaybetmeye, elastikiyetini yitirmeye başlar.

Cildimizdeki yağ dokusunun azalmasıyla birlikte ortaya çıkan tüm bu belirtiler canınızı sıkıyor olabilir. Ancak özellikle 30’lu yaşlara adım attığınız andan itibaren doğru bakım ürünleri kullanarak yaşlanmaya karşı savaşınızda kazanan siz olabilirsiniz.

30-yas-cilt-bakimi
Katkısız bakım ürünleri

Uzmanlara göre 30’lu yaşlarda başlayacağınız yaşlanma karşıtı “anti-aging” ürünler günlük bakımınız için oldukça önemli. Bir dermatoloğa danışarak cildinizin yapısına göre kullanacağınız bu ürünler ince çizgilerinizin görünümünü azaltırken başka kırışıkların oluşmasını da büyük ölçüde engelliyor.

Günümüzde artık kaliteli markaların mutlaka hipo-alerjik, katkı maddesi içermeyen anti-aging ürünlerini bulmak mümkün. Bu anti-aging ürünler cildinize zarar vermeden bakımını yapmanıza; daha canlı ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Göz çevresine dikkat
Yüzümüzde belki de en hassas bölgemiz göz çevresidir. Torbalanmaya ve kırışmaya müsait ince ve hassas yapısı nedeni ile göz çevrenizi ihmal etmemelisiniz. Cildiniz için kullanacağınız nemlendiriciyi göz çevresi bakımınız için kullanmamalı, bu bölgenin hassas yapısına uygun bir bakım kremi tercih etmelisiniz.

Ayrıca gözlerinizde fazla şişlik oluyorsa zaman zaman yapacağınız buz kompresi de hem torbalanmayı azaltacak hem de cildinizde kan dolaşımını artırarak hücre yenilenmesineyardımcı olacaktır.

Cilt lekelerine karşı önlem

Özellikle 30’lu yaşlara girdiğimiz ilk yıllardan itibaren cildimizde damarlanma ve lekelenmelere karşı yatkınlık artar. Bu yüzden güneşe çıktığınız her zaman bir güneş koruyucu sürmelisiniz. Yaz-kış sürmeniz gereken bu UVA filtreli ürünler; cildinizi nemlendirirken güneşin zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar.

Vücudumuz da yaşlanır
Kırışıklık ya da yaşlanma deyince aslında ilk aklımıza gelen yüzümüzdeki kırışıklıklardır. Ancak vücudumuz da elastikiyetini kaybetmemek ve daha dinç bir görünüm için bakıma ihtiyaç duyar. Cilt tipinize uygun, organik vücutnemlendiricilerinizi, sıkılaştırıcı kremlerinizi günlük bakımınızdan eksik etmemelisiniz.

30-yas-sonrasi-bakim


Makyajla uyumayın

Cildimizin yaşlanmasına neden olacak en önemli etkenlerden bir tanesi makyajımızı temizlemeden uyumaktır. Eve saat kaçta gelirseniz gelin cildiniz için bir iyilik yapın ve onu cildinize uygun birtemizleme ürünü ile mutlaka arındırın. Bu cildinizin gençliğini korumanız için atacağınız en önemli ve en temel adımlardandır.

 

Spor ve beslenme
Kahve ve sigaradan uzak durmanız cildinizin kaybettiği gençliği geri verecek en önemli unsurların başında geliyor. Unuttuğunuz nefesinizi geri kazanın, öğün atlamayın ve günlük meyve sebze ihtiyacınızı mutlaka tüketin. Mevsim meyveleri yemeye, su içmeye özen gösterin. “Spora vaktim yok” diyorsanız evinize ulaşmak için bindiğiniz araçtan evinize yaklaştığınızda indiğiniz mesafeyi uzatmaya çalışın. Böylece günlük 15-20 dakikalık yürüyüşlerinizi garantilemiş olur, sağlığınız ve güzelliğiniziçin bir diğer önemli adımı atmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.