Vipbakim

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 yaşından önce cilt üzerinde ince çizgiler meydana gelmeye başlar. Cilt yüzeyinde kendini gösteren bu çizgiler derinleştikçe bayanlarda da gittikçe artan bir tedirginlik oluşur. 35 yaş cilt  bakımı itinalı bir şekilde yapıldığı takdirde; cildiniz yenilenecek ve oluşan bu çizgilere savaş açılacaktır.

Cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklık ve ince çizgilerden korunmak adına, 35 yaş cilt bakımı büyük bir önem arz etmektedir. Yüzünüzde oluşmaya başlayan ve sizi önemli ölçüde rahatsızlık veren ince çizgilerden yaşlılık karşıtı ürünlere tonlarca para harcamadan mutfağınızdaki doğal malzemeler yardımı ile kurtulmanız mümkün. Meyve ve sebzelerde mevcut olan antioksidanlar, koenzim Q-10 kimyasal içeren yüz kremlerine oranla daha etkili özelliğe sahiptir. Size yüzünüzde meydana gelen ince çizgilerden kurtulmanızı sağlayacak 3 harika maske tarifi sunacağız.

otuzbes-yas-cilt-bakimi2

Kızılcık Maskesi

Kızılcık C ve K vitaminleri, tannin flavanoid bakımından son derece zengin bir içeriğe sahip olduğundan dolayı yüzdeki ince çizgiler üzerinde önemli ölçüde etkilidir.

Malzemeler:
1 çorba kaşığı bal,
1 çorba kaşığı yoğurt,
5-6 adet ezilmiş kızılcık,
1 çorba kaşığı ezilmiş badem

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Bütün malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile iyice temizleyin.

Soya Maskesi

Çinli kadınların gizli ve özel gençlik formüllerinden bir tanesi olan soya fasulyeleri protein, antioksidanlar ve koenzim Q-10 yönünden de son derece zengindir.

Malzemeler:
1 avuç soya fasulyesi,
1 yemek kaşığı süt kremasi

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Soya fasulyelerini bir gün öncesinden ıslatın ve ertesi gün bir kaşık süt kreması ile bir kabın içerisinde karıştırarak karışımı hazırlayın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze iyice sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su yardımıyla güzelce temizleyin.

Cropped portrait of a beautiful mature woman posing in studio

Avokado Maskesi

Avokado, E vitamini yönünden son derece zengin bir kaynaktır. Tarifini vereceğimiz bu yüz maskesi cildinizde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Malzemeler:

6 yemek kaşığı ezilmiş avokado,
1 yemek kaşığı fıstık yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Malzemeleri bir kabın içerisine alarak  karıştırın ve dikkatli bir şekilde yüzünüze uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.