Vipbakim

4 Adımda Anti Aging Rehberi

4 Adımda Anti Aging Rehberi

Yıllar geçtikçe cildimiz yaşlanma etkilerinin altında kalıyor. Ciltte kırışıklıklar, lekeler ve izler oluşmaya başlıyor. Anti-aging ile bu süreci mümkün olduğunca geciktirmek ve önlemek mümkün. Yıllar boyunca genç kalmanın sırrını arayan insanoğlu bir çok teknik geliştirmiştir. Unutmamalısınız ki bu teknikler kombinasyon halinde olduğunda tıkır tıkır işliyor! İşte 4 Adımda Anti Aging Rehberi:

1) Öncelikle gelişen teknoloji bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Güzellik ve estetik merkezlerinde başlayan uygulamalar ile cildimizi gergin ve dinç tutmak bir seçenek. 4 adımda anti aging etkisi için en çok bilinen ve kullanılan yöntemler:  Yüz germe, yüz ütüleme, dolgu, kök hücre tedavisi ve lazer ile tedavi. Bu uygulamalar ile yıpranmış hücrenin yerine genç bir doku yerleştirmek veya yıpranmaya başlayan dokuların ilerlemesini önlemek mümkün oluyor.

2) Yaşlanmaya karşı koşan diğer bir uygulama ise mistisizm. Bu yöntem ise daha çok ruha hitap ediyor. Günümüzde oldukça popüler olan bu yöntem için özel kurslar mevcut. Örneğin; yoga yapmak, çeşitli sporlar ve meditasyonlar ile anti-aging uygulaması bedenin ve ruhun genç kalması için iyi bir yol. Güçlü bir inanç ve pozitif bakış açısı edinmeyi sağlayan bu yöntemlerin işe yaradığını garanti edebiliriz. Ayrıca bu aktivitelerin grup halinde yapılıyor olması kişinin sosyal hayatını da olumlu bir şekilde etkileyerek dinç kalmasını sağlıyor.

3)Yediklerimize özen göstermek tabii ki sağlıklı bir yaşamın en önemli maddesi. Sağlıklı beslenen bireylerde yaşlanma süreci daha geç gerçekleşiyor. Cildin yaşlanmasını ve sarkmasını önleyen yiyecekleri tüketmelisiniz. Başlıca greyfurt, yeşil çay, kahve, kırmızı şarap, kepekli pirinç, yulaf kepeği, ceviz, yoğurt ve yumurtadan oluşan bu liste uzayıp gidiyor. Bu uzun listede mutlaka sevdiğiniz bir besinin yer aldığına eminiz. Doğal ürünleri bol tüketmek ve hazır yiyeceklerden olabildiğince uzak durmak anti-agingin ta kendisi!

4)Yaşlanmaya meydan okumak için vücudunuzu ve ruhunuzu aşırı yorgunluk ve stresten uzak tutmalısınız. Yapılan araştırmalar uyku saatleri düzensiz olan insanların daha çabuk çöktüğünü kanıtlamıştır. Bu sebepten gece uyuyamayan insanlar daha çabuk yaşlanır. Düzenli uyku size dingin bir ruh ve beden sağlığı sunar. Günde en az yedi saat uykuya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Yani 4 adımda anti aging etkisi için olmazsa olmaz madde: sağlıklı bir ruh. Ayrıyetten stresten uzak durmak ve dayanıklı bir psikolojiye sahip olmak çok önemli. Hayatınızdan sizi üzen ve strese sokan olay ve kişileri hiç düşünmeden uzaklaştırın. Unutmayın ki hiçbir şey sizden önemli değil! Çatık kaşlarınızın anlınızda izler bırakmasına izin vermeyin! Gördüğümüz gibi anti-aging uygulamaları ve genç kalmak için kullandığımız kremler ve güzellik merkezlerinde geçirdiğiniz zaman tek başına yeterli değil. Aynı zamanda ruhunuzu da dinç ve sağlıklı tutmak gerekiyor. Güzel ve mutlu bir ruhun enerjisi mutlaka fiziksel görünüşü olumlu yönde etkileyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.