Vipbakim

40’lı Yaşlarda Cilt Bakım Önerileri

40’lı Yaşlarda Cilt Bakım Önerileri

Yaş ilerlediği andan itibaren kadınların yaşlanma korkusu da aynı doğrultuda ilerlemektedir. Bu bağlamda bakıldığı zamanda ise; bir şeyler yapılması gerekildiği ortaya çıkıyor. Özellikle de yaşınız 40 olduğu zaman, nasıl bakımlar yapılmalıdır ya da bakımlar ne doğrultuda ve ne aralıkta yapılmalıdır, bu soruları merak ediyorsunuz. Bakım her zaman için ve aynı zamanda her yaş için geçerli olan bir durum olmakla birlikte, herkes tarafından kolaylıkla yapılan eylemler arasına girmektedir. O halde yaşlandırmayı geciktiren, yaş almanın önüne geçemeyen ama aldığınız yaşı göstermeyecek maske önerilerinden bulunalım. 40 yaş üstü cilt bakımı nasıl olmalıdır, buna değinelim.

40 Yaş Üstü Bakım Önerileri

Sabah kalktığınız zaman gözünüzü aynada mı açıyorsunuz, aynaya baktığınız o sırada yapmanız gereken bir şey var: yüzünüze masaj yapmak. 5 dakikanızı alacak bu eylem sizleri rahatlatacak ve cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Suyu her zaman öneriyoruz, günde muhakkak 2-2,5 litre su içmeli ve aynı zamanda sağlıklı beslenmelisiniz. Bunun yanında günde 2 fincan yeşil çay ve 1 şişe maden suyu da faydalı olacaktır.

Cilt çoğu zaman dışarıdan mineral almak ister, bunun için yapmanız gereken şey ise; birkaç günde bir yüzünüzü sadece maden suyu ile yıkamak olacaktır.

Meyve asitleri cildin her zaman yaşlanmasını engelleyici etkiler bırakır ve bu bağlamda da sizlere faydalı olacaktır. Özellikle şeftali ve salatalık kabuklarını hemen atmamaya özen gösterin ve cildinize masaj yapın.

Sigara, en tehlikeli maddelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan dolayı da sigarayı bırakmalısınız. Oluşan gözeneklerin içlerini siyah noktalar ile dolduracak ve cildinizin erken yaşlanmasına neden olacaktır.

Cildimizi çoğu zaman için hava almaya ve dışarıdan oksijen takviyesi yaptırmaya muhtaçtır. Haftada bir kez olmak şartı ile kese yapın ve aynı sıra buhar banyosu uygulayabilirsiniz.

Uyku, şüphesiz ki cildi güzelleştiren en önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan dolayı düşünüldüğü zaman düzenli uykunun şart olduğunu görebiliyoruz.

Günlük bakım yaparken unutulmaması gerekilen bir esas vardır ki: nemlendirici. Bakım yaparken her gün cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz.

Cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra, gül suyu ile temizlediğiniz dönemler bulunmaktadır. Artık bunun yerine sıkılaştırıcı tonikler kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.