Vipbakim

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri

7’de neyse 70’de de odur teoremi, aslında her yaş için geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Nasıl okumak ile ilgisi olabiliyorsa; aynı şekilde bakım yapmak adına da geçerli olacaktır. Bir kadın her zaman bakımlı olmak ister ve aynı zamanda da bir kadın her yaşında güzel gözükmek ister. 50 yaşına germiş ve yarım asır yaşamış bir kadında bakıma 20’li yaşlarda ki kadınlar kadar önem ve değer vermektedir. Madem böyle; 50 yaş üstü cilt bakımı neleri gerektiriyor değinelim.

50 Yaş Üstü Bayanlarda Beslenme

Beslenme noktasına her zaman için dikkat etmeliyiz ama yaş ilerledikçe bu durum daha çok özen göstermemiz gerektiğini anlatıyor. Gerek sebze gerek ise de meyve ağırlıklı beslenmek ve kilo alımına da dikkat etmek gerekecektir.

50 yaş üstü bayanlar 1000-1200 miligram kalsiyum alması gerekecektir. Bunun sebebi tamamen bu yaşta ki insanlarda ve daha çok kadınlarda kemik erimesi olmasından dolayıdır. Bu bağlamda ise bu kalsiyumu süt ve süt ürünlerinden alınması gerekecektir.

50 Yaş Üstü Yüz Bakımı

Gençliğinizde yaptığınız bakımların meyvesini veya yapmadığınız bakımların kötü taraflarını göreceğiniz yaştasınız. Eğer gençken bakım yapıyorsanız; pek de önemsemeye gerek olmadığını anlayacaksınız. Tabi bu yaşlarda bakım kremleri çok daha etkili olmalıdır.

Her zaman önceliğiniz bakım olmalıdır. Eğer sizlerde gerek kırışıklıklar gerek ise de farklı durumlar için bakım kremleri veya peelingleri kullanıyorsanız ama etkisini göremiyorsanız, cerrahi müdahale de bulunabilirsiniz. Elbette bu her zaman ikinci seçenek olmalıdır.

Güneş kremi kullanmak her yaş için uygun olmaktadır. Ama eğer yaşınız geçtiyse yani bu yaşlardaysanız; güneşe çok daha dayanıklı bir krem tercih etmelisiniz.

50 Yaş Üstü Bayanlarda Vücut Bakımı

Makyaj, her yaşta kadının kullandığı bir eylem olarak nitelendirilir. Her ne kadar erken yaşta başlamak, aslında cildimizin erken yaşta yaşlanıyor oluşunu gösterse bile; makyajdan vazgeçemiyoruz. Sadece kaşlarda ve aynı zamanda kırışıklıklarda bir düzeltme yapın ve daha sonrasında doğal bir makyaj uygulayın.

Gerek kırışıklıkları gerek ise de farklı sorunları gidermek adına kadınlar, çok daha fazla makyaj yapıyor. Bu durum aslında çok daha yaşlı gösteriyor. Önem göstermeniz, çok daha dikkatli olmanız gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.