Vipbakim

Aşırı Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Aşırı Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru cilt tipi çok zor bir cilt tipidir. Zor yanları ise makyaj öncesi ciltte yaşanan pullanma, aşırı kuru olması ile losyonların etki etmemesi ve aşırı kuru olmasıyla yaşlanma daha da hızlı gerçekleşmektedir.Cilt tipi fark etmeksizin her cilt tipinin bir bakım önerisi vardır.

Bu aşırı kuru cilt tipi içinde geçerlidir. Peki, aşırı kuru olan cilt tipi için nasıl bakım önerileri yapılmalı hep birlikte bakalım.Kuru ciltler için sizlere vereceğimiz ilk öneriler arasında ise, her gün yüz yıkanmamalıdır. Çünkü kuru cilt aşırı yıkanma sonucunda ciltte pullanma sorunu ortaya çıkacaktır.

Ayrıca her gün makyaj öncesi veya sonra kuru cilt tipine sahip kişiler nemlendirici kullanmalıdırlar. Bu cilt tiplerinin dengeli bir orantı haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Kuru ciltler içi birçok maske bulunmaktadır. Bu maskeleri uygularken yüzünüze uygun olup olmamasına dikkat ediniz. Bu durum cildinizde kötü durumlar yaratmasın.Cildi yumuşatan ve canlandıran maske olan yumurta akı maskesi, aşırı kuru olan ciltler için de etkilidir. Yumurta akı ile hazırlanan bu maskeyi haftada üç dört kez cildinize uygulayınız. Etkili sonucu sizde alacaksınız.

Aşırı kuru ciltler için bakım önerileri 

Cildin derisine uygulanan Türk kahvesi maskesi de kuru ciltler için faydalı olacaktır. Yuvarlak yuvarlak kesilen salatalıkları yüzünüze koyunuz ve böylece cildiniz daha iyi bir sonuç alacaktır.

Karışımları uygularken cildinize etkili bir sonuç vermesi için maskenizi her zaman aynı saate uygulayınız. Bu aşırı kuru olan cilt tipiniz için daha iyi sonuç verecektir. Kuru ciltler için önerdiğimiz maskeleri sitemizde bulabilirsiniz. 1. Maske için Lütfen Tıklayın Yumurta akı maskesi   2.Maske için Lütfen Tıklayın Türk kahvesi maskesi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.