Vipbakim

Bahar Aylarına Özel Cilt Bakımı Uygulamaları

Bahar Aylarına Özel Cilt Bakımı Uygulamaları

Bahar aylarına özel cilt bakımı uygulamaları ile cildinizi derinlemesine temizleyebilir, besleyebilir ve gereken vitamin ve mineralleri karşılayabilirsiniz. Doğal cilt maskeleri ile bahar aylarında yıpranan cildinizi eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Cildinizin daha genç ve canlı görünmesini sağlayacak olan tarifleri düzenli olarak kullanmalısınız.

Yaz aylarının sona erdiği dönemlerde cildinizde birikmiş ölü hücrelerden kurtulmanız gerekmektedir. Peeling yaparak bu hücreleri cildinizden uzaklaştırabilir ve bu yöntemi evde basit malzemeler kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Yorgun ve mat bir hale gelen cildinizi eski sağlığına kavuşturmak için nemlendirme uygulamaları önemlidir. Nemlendirici özellikte ve E vitamini içerikli krem ve maskelerle cildinizi canlandırın.

Güneş ışınları nedeniyle cildinizde oluşan lekeleri doğal maske tariflerini deneyerek giderebilirsiniz. Güneş nedeniyle cildinizde leke oluşumu varsa cildinizi daha iyi korumanız gerekmektedir. Hassas ciltlerde güneş lekeleri daha sık görülmektedir. Leke giderici ürünleri zaman kaybetmeden cildinize uygulamanız önem taşımaktadır.

Bahar Ayına Özel Cilt Maskesi

 • 1 çorba kaşığı bal
 • 1 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı krema

Yumurtanın akını ayırın ve beyazlayana kadar çırpın. Yumurta akı beyazlayınca bal ve kremayı ilave edip karıştırın ve hazır hale getirmiş olduğunuz maskeyi cildinize dairesel hareketlerle sürüp yedirin. 15 dakika boyunca karışımı cildinizde bıraktıktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maske, cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak ve bahar nedeniyle cildinizde oluşan kızarıklık ve pullanmaları giderecektir.

Nem Maskesi

 • 1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı
 • 5 adet büyük kayısı
 • 2 çay bardağı bal

Kayısıları çatalla ezdikten ve çekirdeklerinden ayıkladıktan sonra içine bal ve kayısı çekirdeği yağını ilave edin. Sonrasında karışımı cildinize uygulayıp 20 dakika dinlendirin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez nem maskesini uygulayarak cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayabilir ve böylece daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

Kil Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 çay kaşığı pirinç
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu
 • Nemlendirici krem
 • Su

Pirinci un haline gelene kadar öğütün ve diğer malzemeleri de pirince ilave edin. Su ilave ederek maske kıvamına getirin ve cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Maske cildinizde kuruduktan sonra bol su ile temizlenebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulandığında cildi canlandıracak ve daha parlak bir hale getirecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.