Vipbakim

Bebeksi Cilt Nasıl Olur?

Bebeksi Cilt Nasıl Olur?

Cildimiz her zaman için istediğim kadar temiz veya istediğimiz kadar pürüzsüz olamıyor Halbuki birçok şekilde ve aynı zamanda birçok yöntemle bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz veya cildimizi arındırmaya çalışıyoruz ama elimizden gelenin fazlasını yapmaya cesaret edemiyoruz. Ne var ki; bu durum için yapılabilecek birçok yöntem de mevcut olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizlerde bebeksi cilt nasıl olur sorusunun cevabını merak ediyorsanız, devamını okumalısınız.

Güzel Bir Cilt İçin

Hijyen bir cilt için en önemli faktörlerden birisidir. Günün yorgunluğunun ardından her ne kadar zor geliyor olsa bile; makyaj temizleme mendillerine darılıyor. Ne kadar hijyenik, işte bu kısım tartışılır. Cildi tamamen arındırmak çok daha iyi olacaktır.

Sabun ile cildi temizlemek; bir an da size hem kolay gelecektir hem de derinlemesine temizlik sağladığını sanacaksınız. Doğru bilinen yanlışlardan birisidir, sabunla cilt temizlenir ama anında zarar verecektir.

Cilt temizlemek adına en yanlış durum; cilt temizleme mendilleri gibi malzemelerdir. En ideal seçenek elleriniz olacaktır.

Yüzünüzü mümkün olduğu kadar dairesel hareketler dahilinde yıkayın. Bu sayede cildiniz temizlenirken aynı zamanda kırışıklık riski de azalacaktır.

Yüzünüzü ne kadar yıkarsanız o kadar temiz olacaktır fikri oldukça yanlış bir fikirdir. Bunun yerine yapmanız gereken daha temiz ama az yıkamak olacaktır. Cilt, fazla yıkandığı zaman gerekli yağın azalmasına neden olur.

Sıcak su, belkide duş alırken bizleri en rahatlatan durumlardan birisidir. Ama ne kadar yanlış olduğunu bir bilseniz! Hem cildinizi kurutacaktır, kuru bir cilt ise erken yaşlılık belirtisidir.

Sıcak su cilde ne kadar zararlıysa; soğuk suyunda cilde bu kadar zararlı olduğunu söylemek gerekecektir. Bu bakımdan ise en ideal seçeneklerden birisi; ılık su ile cildi yıkamak olacaktır.

Cildimizin her yeri maalesef aynı durumda olmayabilir. Mesela T bölgesi yağlı olabiliyor iken; yanak kısımları kuru kalabilecektir. Bu bakımdan dolayı her bölgeye gereken türde bakım uygulamak gerekecektir.

Yüzünüze yapabileceğiniz en güzel iyiliklerden bir tanesi; yüz ve el havlunuzu ayırmak olacaktır. Bu sayede diğer bakteriler yüzünüze bulaşmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.