Vipbakim

Birkaç Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Birkaç  Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir cilt elde etmek için bir meydan okuma gibi gözükse de, iyi haber bunun mümkün olmasıdır. Diyetlere, belirli ürünlerin kullanımına ve sağlıklı bir yaşam tarzına dikkat ederek, kusursuz bir cilde ulaşmak için her şansa sahip olursunuz. Peki cilt bakımı nasıl yapılır?

Bunun farkında değilseniz sahip olduğunuz cilt türünü öğrenin. Cilt tiplerinin standart dökümü: normal, kuru, yağlı, sivilceye meyilli, olgun ve hassastır. Cildinizin türünü bildiğiniz zaman, doğru ürünü bulmayı çok daha kolaylaştıracaksınız. Yanlış ürünleri satın alırsanız, cildinizin türüne uymuyorsa, cildinizi gerçekten kirletebilir ve hatta daha da kötüleştirebilir.

Eczaneye gidin ve ihtiyacınız olan şeyleri arayın. İhtiyacınız olan (cilt tipine göre): Temizleyici, cilt toniği, nemlendirici, fırçalama, derin temizleme maskesi ve makyaj temizleyicilere göz atabilirsiniz. Uygun ürünü bulma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Yetkili kişiye neyin satın alınacağını sorun.

Yüzünü yıkayarak rejimi başlatın. Ellerinizi kullanın ve daha sonra yüzünüzü temiz bir havluyla hafifçe temizleyin. Yüzünüzle herhangi bir temastan önce mutlaka ellerinizi sabunla yıkamayı unutmayın.

Temizleyiciyi ürünlerle dairesel hareketlerde hafifçe uygulayın. Üzerine uyguladığınızda, cildi tahriş etmemek için dikkatli uygulayın. Temizleyiciyi yaklaşık 5 dakika süreyle veya ürün üzerinde tarif edilen süreyle uygulayın. Ardından dikkatlice temizleyiciyi yıkayın ve yüzü temiz bir havlu ile silerek kurutun. Yatmadan önce daima göz, dudak ve cilt makyajını çıkarın. Makyajda uyku cildinizi daha eski hale getirir ve kuru veya yağlı cilde neden olabilir.

Haftada iki üç kez yüzünüzü ovun ve ayda bir kez derin temizleme maskesini kullanın. Ürün üzerinde açıklananları yapın.

cilt bakımı

Soyma maskelerini veya çamur maskelerini deneyin. Bunlar, ölü cilt hücrelerini ve muhtemelen yıkanmayan kiri temizler. Bu karanlık çevrelerden ve gözlerdeki şişkinlikten kurtulmak için uyurken salatalık kullanabilirsiniz. Yüz güzellik salonunda (eğer yakınınızda varsa) yüz alabilir veya bunu evde kendiniz yapabilirsiniz.

Günlük Cildinizi Nemlendirin

Cildi nemlendirerek pürüzsüzleştirir ve nemlendirir. Su da cildin nemlendirilmesinde yardımcı olabilir. Nemlendirici, cildi kırışık ve yaşlanmaya yardımcı olur. Çoğu nemlendirici SPF içerir, bu yüzden güneşten korunur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.