Vipbakim

Buhar Banyosunun Cilde Yararları Nelerdir?

Buhar Banyosunun Cilde Yararları Nelerdir?

Derinlemesine bir cilt bakımı denildiği zaman akıllara ilk olarak buhar banyosunun gelmesi gerekmektedir.

Haftalık cilt bakımı rutinine mutlaka eklenmesi gerekmektedir.

Buhar Banyosu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi derinlemesine bir cilt bakımı isteyenlerin ilk olarak aklına gelen ve yaptırdığı bir şey olmaktadır. Özellikle kadınların daha çok tercih ettiği bir uygulama olmaktadır. Makyaj kalıntıları, ölü deri ve cildin altında biriken toksinler gibi faktörler cildin yağ üretmesine, dolayısıyla da gözeneklerin tıkanmasına neden olmaktadır. Bu sebeple tıkanan gözenekler cildinize kalıcı derece de hasar verebilmektedir.

Buhar banyosu ile cildi kir, makyaj ve ölü deri kalıntılarından arındırmak oldukça mümkün ve kolay olmaktadır. Buhar banyosu özellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip olan kişilere önerilmektedir. Kuru ya da hassas cilt tipine ise haftalık rutin olarak değil de belli aralıklarla ki bu aralıklar uzun süreli olmalıdır yapmaları tavsiye edilmektedir. Çünkü cildinizi temizlemek istersen daha fazla zararlar ortaya çıkartabilirsiniz. İhtiyaç duyulmadığı sürece yapılmaması sizler için daha iyi olacaktır.

Tabii yukarıda da söylediğimiz gibi yağlı ve karma ciltlerin haftada bir kez yaptırmaları onların daha çok sağlıklarına ve cilt temizliklerine yardımcı olacaktır. Buhar banyosu ciltteki gözenekleri açtığı için cilt yaptırmadan önce mutlaka çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ciltteki gözeneklerin kapanmasına sebep olur ve akne oluşumunu hem hızlandırır hem de artırır. Haftalık cilt temizliği esnasında peeling yapılır ancak buhar banyosu öncesinde peeling yapılmaması şiddetle tavsiye edilir.

Genel Faydaları

Öncelikle vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Gözenekleri açar. Ciltteki kir ve makyaj kalıntılarını temizler. Böylelikle cildinizdeki sivilce oluşumunu engeller. Ölü deriyi yumuşatır ve cildin kolayca ovulmasını sağlar. Böylece alttan taze ve canlı bir dokunun oluşmasını sağlar. Siyah noktaların temizlenmesi konusunda da birebir etki yaratmaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüz kaslarının rahatlamasını bununla beraber de stresin etkisini olabildiğince azaltmaktadır. Cilde son derece canlı ve parlak bir görüntü kazandırır. Kırışıklıkların azaltılmasına da yardımcı olmaktadır. Bu sebepler ile oldukça fazla tercih edilen kolay bir temizleme yöntemi olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.