Vipbakim

Burun Üzerindeki Gözenekleri Sıkılaştıran Etkili Yöntemler

Burun Üzerindeki Gözenekleri Sıkılaştıran Etkili Yöntemler

Ciltte ve özellikle burunlarda yoğun gözenekler yer alır. Kadınlar için büyük sorun olan bu gözenekleri belirli yöntemler ile sıkılaştırmak ve görünmez hale getirmek mümkün olmaktadır. Bu bir cilt sorunu olduğu için uygulanacak olan tedavinin kimyasal madde içermemesi, tamamen doğal olması gereklidir. Bunun için farklı tarifler ve kürler hazırlayabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile ciltte bulunan gözenekleri kapatmak mümkün olacaktır. Burundaki gözenekleri sıkılaştırmak için farklı yöntemler uygulamanız mümkündür.

Burnunuzda ve cildinizde bulunan gözeneklerden kurtulmak istiyorsanız nedenlerini öğrenmeniz gerekir. Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin tüketim ciltte gözenek oluşmasına neden olacaktır. Bunun dışında çok stres ve kaygı altında bulunan kişilerde de bu gözenekler görülebilir. Genetik faktörlerin de etkili olduğu cilt gözeneklerinde sağlıklı olmayan cilt ürünlerinin kullanımı da oldukça etkilidir. Yüzünüze kullandığınız kremler için iyi ürünler tercih etmeli, kaliteli ve sağlıklı markalara güvenmelisiniz. Aynı şekilde makyaj ürünlerinin seçimine de dikkat etmek gerekir. Ucuz ve kötü markalarda çok yoğun biçimde kimyasal maddeler kullanılır. Bu maddelerin kullanımı başta gözenekler olmak üzere birçok cilt problemine yol açmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Kürleri

Yumurta Akı Kullanımı: Yumurtanın beyaz kısmı cilt için çok faydalıdır. Hem gözenekleri kapatan hem de cildin rengini açma özelliği olan yumurta akını cildiniz için kullanabilirsiniz. Ciltte bulunan ve cilde zarar veren fazla yağı da emen yumurta akını farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Yumurta akı için belirli bir tarif uygulayabilirsiniz. Bu tarihte bir yumurtanın akını, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve limon suyu ile karıştırarak bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı burnunuza ve tüm cildinize sürdükten sonra yarım saat bekletmeniz gerekir. Bu süreden sonra soğuk su ile durulamanız halinde bakım tamamlanmış olacaktır. Bu maske gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılan uygun ve ekonomik bir bakım kürüdür. Bu bakım kürünü haftada iki kere kullanmanız gereklidir.

Bal: İyi bir besin kaynağı olan bal cilt için de faydalıdır. Bal yağlı olan ciltlerin tedavisinde ve sivilce tedavisinde de kullanılır. Bal ile burnunuzda yer alan gözenekleri daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Bal aynı zamanda cildi daha parlak bir hale getirir. Bunun için yapmanız gereken şey çok basittir. Balı yüzünüze sürerek gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Bunun için gözenek olan bölgeye balı sürdükten sonra 15 dk boyunca masaj yapabilirsiniz. Bu şekilde bir süre boyunca uygulamanız halinde gözenekler daha sıkı bir hale gelecektir.

Salatalık Suyu: Salatılık suyu ve mısır ununu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında bu karışımı burundaki gözenekleri sıkılaştırmak için burnunuza sürebilir, 15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu karışım gözenekleri görünmez bir hale getirmek için kullanılabilir. Bu karışım cildin dokusunu da geliştiren bir karışım olarak tercih edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.