Vipbakim

Canlı Bir Cilt İçin Cilt Detoksu Nasıl Yapılır

Canlı Bir Cilt İçin Cilt Detoksu Nasıl Yapılır

Cildin güzellik sadece iyi bakılmasıyla değil beslenmeyle de mümkün olur. Bunun için en iyi beslenme şekli haftanın bir iki günü detoks yapmaktır. Detoks, cildinizin güzel ve canlı görünmesini sağlar. Peki cilt detoksu için hangi sebzeler ve meyveler seçilmeli?Aslında ille de bir sıvı formuna getirmeniz gerekmiyor.  Gün içinde birçok sebze ve meyvenin tüketilmesi, cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır. Cilt detoksu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, bu besinler dışında başka içecekler tüketmemenizdir. Aksi halde detoks etkisini iyi biçimde göstermeyecektir. 

Cilt detoksunun yapılması için öncelikle cildinizi düzenli olarak temizlemeniz ve bakımını yapmanız gerekir. Daha sonra hayatınızdan çöp gıdaları çıkarmalısınız. Bu besinler, abur cubur ve her türlü paketlenmiş besindir.

Cilt Detoksunda Neler Kullanılır?

Cilt detoksunda kullanılan besinleri kırmızı, yeşil ve sarı olarak ayırabiliriz. Öncelikle ıspanak, roka, maydanoz, kereviz sapı, fesleğen, salatalık gibi malzemeleri karıştırarak içeceğiniz bu içeceği günde 3 kere tüketmelisiniz.

Dilerseniz sebzeleri çiğ olarak da tüketebilir, limon sıkarak ve bol su içerek detoksunuzu yapabilirsiniz. Kırmızı meyveler ise domates, çilek, ahududu, böğürtlen, nar, turp, vişne, karpuz gibi meyvelerdir bunları da sıvı halde içeceğiniz gibi gün içinde 3 kere birer porsiyon şeklinde tüketebilirsiniz.

Detoks içeceği olarak tükettiğinizde daha uzun süre tokluk hissedebilirsiniz. Sarılar ise limon, greyfurt, portakal ve ananas gibi bol lifli besinlerdir. Bu besinler sindirimizi kolaylaştıracaktır. Kısa sürede dışkılama problemleriniz ortadan kalkacaktır.

 Cilt Detoksu Kimler İçin?

Cilt detoksunu herkes uygulayabilir. Vücudun toksinlerden arınması için zaman zaman farklı yöntemler kullanılır ama etkili yöntem detoks içecekleridir. Bunlar için hazır gıdalar alıp pahalı yerlerden sipariş vermenize gerek yoktur.

Evinizdeki şartlarda da yapabilirsiniz.Sağlıklı bir kereviz çorbası bile mükemmel bir detoks işlevini görecektir. Bu besinlerin kalori değerleri de düşük olduğu için kilo sorunu olanların en iyi yardımcıları bu ürünler olmaktadır.Cilt detoksu için makyajınıza bir süre ara vermeniz ve cildinize doğru bakım ürünlerini kullanarak bakım yapmanız da son derece etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.