Vipbakim

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Bakım denildiği zaman aklımıza birçok malzeme gelebilir. Aslında aklımıza pek gelmeyen malzemeler bile; bir yerde bakım için etki etmektedir. O halde bu durum hem israfın önüne geçmektedir hem de boş yere para ödememiz bu şekilde engellenmiş duruma gelmiştir. Her gün içtiğimiz çayın, bakım üzerinde ne kadar etkili olduğunu bilseniz; kalan çayı dökmek yerine saklar ve bu sayede de o çaylar ile bakım yapardınız. Çayla cilt bakımı nasıl yapılır, sorusu herkes tarafından merak edilen bir sorudur, bizlerde bu soruyu sizler için cevaplayacağız.

Cildi Canlandıran Maske

  • 1 tatlı kaşığı çay
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

Kimi insanın cildi, diğer insanlara göre maalesef bazen soluk ve cansız, bazen ise mat bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun önüne geçmek için yapılması gerekilen şeylerden birisi düzenli olarak maske kullanmak olacaktır. Bu maskeleri bir güzellik salonundan veya başka yerlerden temin etmek yerine; kendi kendinize yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz malzemeleri bir tahta kaşık yardımıyla; bir kap içerisinde karıştırın ve gözünüz hariç yüzünüzün her yerine yedirin. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile durulayın ve haftada bir kez olmak koşuluyla uygulayın. Gerek cildinizin canlanmasında gerek ise de cildinizin parlamasında, oldukça etki edeceğinizi göreceksiniz.

Gözlerin Şişi İçin Maske

  • 1 cezve su
  • 2 poşet çay

Sınav dönemlerinde olsun veya uykusuz kaldığınız o zor gecelerde olsun; sabahları aynaya bakmak istemezsiniz. Çünkü biliyorsunuz ki gözleriniz hem şişmiş olacak hem de göz altlarınızda ki morlukları maalesef saklamakta zorlanacaksınız. Bu halde yapacağınız şeylerden birisi cezvenin içerisine su koyarak, üzerine de 2 adet poşet çayı ekleyerek demlemek. Bir süre demledikten sonra ise; suyunu süzün ve bu suyu buzdolabında bir süre bekletin. Sabahları uyandığınız zaman bu suyu pamuk yardımı ile gözlerinize yedirin. Hatta çaylı pamuğu gözleriniz üzerinde 15 dakika kadar bekletin. Her gün sabah kalktığınız zaman bu formülü uygulayarak; hem göz yorgunluğunuzu hem de şişkinliğini alırsınız.

Saçları Canlandıran Bakım

Banyoya girerken önceden demlenmiş çayı yanınıza alın ve bu sayede saç bakımına başlayabiliriz. Öncelikle yapmanız gereken şeylerden birisi normal yaptığınız banyoyu devam ettirmek olacaktır daha sonra ise saçlarına çayı yedirin ve doğal yollar ile kurumasını bekleyin. Çayın içerisinde bulunan madde bu sayede hem saçlarınızda ki kan dolaşımını hızlandırır hem de saçlarınızı canlandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.