Vipbakim

CC Krem Özellikleri Ve Markaları

CC Krem Özellikleri Ve Markaları

Son dönemlerde kadınlar tarafından oldukça yaygın biçimde kullanılan CC krem, tanım olarak bakıldığında Color Control açılımına sahiptir ve cilt tonunu ayarlayan, kapatıcılık özelliği fazla olan kremlerdir. Ciltte renk tonunu eşitlemekle birlikte cildin beslenmesine de yardımcı olan bu kremlerin ortaya çıkışı Kore’ye dayanır. Daha sonra pek çok ülkede yaygın biçimde kullanılmaya başlayan CC kremler ülkemizde farklı markalar tarafından satışa sunulur.

İnsanlar genellikle yüzleri için krem tercih edeceklerinde cilt tipine ve rengine uyum sağlamasına özen gösterirler. Bunun için birçok kişi krem fondöten seçiminde oldukça zorlanır ve kararsız kalır. Bu durumu en aza indirmek için ürünü satın almadan önce CC kremler hakkında bilgi edinmek ve ona göre tercih yapmak en doğru davranıştır.

CC Krem Markaları

Ülkemizde son dönemlerde oldukça yaygın hale gelen CC krem birbirinden farklı pek çok marka tarafından satılır. Bu markaların arasında Flormar, La Roche Posay, Channel, Bobbi, Loreal Paris, Max Factor gibi markalar yer almaktadır. Hangi markanın tercih edileceği ise kişinin tercihine bağlı bir durumdur.

Markaların satışa sundukları CC kremler çeşitli özellikler ile birbirinden ayrılır. Buna göre kimisi yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahipken kimi CC kremler ise cildi nemlendirerek daha canlı ve enerjik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Böylelikle ciltteki kusurları kapatmanın yanı sıra cilt sağlığı için de yararlıdır.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC kremler kapatıcılık özelliği en yüksek olan krem türleri olarak bilinir. Bu nedenle günlük hayatta fondöten olarak da pek çok kişi tarafından kullanılır. CC krem kullanımı için öncelikle cildin iyice temizlenmesi gerekir. Böylelikle kremin cilde nüfuz etmesi daha da hızlanır. Bunun yanı kullanılacak olan cilt tipi hassassa mutlaka uzman kontrolünde ve onayında kullanılması tavsiye edilir. Böylelikle ortaya çıkabilecek olası durumlar erkenden önlenmiş olur.

CC krem kullanışı oldukça basittir. Bunun için parmak ucuna alınan az miktardaki krem kapatılmak istenen bölgenin üzerine nazikçe sürülerek dairesel hareketler ile cilde yedirilir. Bu sayede cilt lekeleri kapanmakta ve daha doğal bir görünüme sahip olunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.