Vipbakim

Cilde faydalı olmayan yiyecekler!

Cilde faydalı olmayan yiyecekler!

Pigmentasyon veya kızarıklıklardan korkuyor musunuz ? O halde, mandıra ürünlerinden ve şekerden uzak durmanız gerekiyor.

Yeni Delhi Lumiere Dermatoloji medikal direktörü Kiran Lohia, sağlıklı bir cilt için yememeniz gerekenleri aşağıdaki gibi sıralıyor:

Mandıra ürünlerinden uzak durun

Bir çok insan sütün vücuda çok iyi geldiğini düşünür, aslında faydasından çok zararı vardır. Süt, peynir, dondrma ve yoğurt gibi gıdalar hormonlarla doludur. Akne, yaşlanma ve pigmentasyon hormonal dengesizlikler yüzünden oluşur veya ilerler, dolayısıyla yiyeceklerinizden alacağınız ekstra hormonlar durumu daha da kötüye götürebilir! Neredeyse tüm dermatologlar hastalarını mümkün olduğunca mandıra ürünlerinden uzak durmaları konusunda uyarıyorlar. Yeterince kalsiyum almayacağınızdan endişe ediyorsanız, bilmelisiniz ki ıspanakta sütten daha fazla kalsiyum vardır!

Şekerden uzak durun

 Şeker ciltteki önemli proteinlerin glikasyonuna neden olmasıyla biliniyor. Glikasyonla beraber bu güç ve gençlik verici proteinler etkisiz hale geliyor ve cilt sarkması ve kırışıklıklara neden oluyor. Güzel dişlere sahip olanlar için şekersiz gıdalar tüketmek de yeterli çözüm değil. Şekersiz gıdaların da kendilerine göre sorunlara kaynak oldukları biliniyor. Ve şeker kadar insülin direnci yarattıkları da cabası. Tamamiyle mükemmel ve genç bir cilt için şekerden doğal yollarla uzak durmak en iyisidir.

Yapay içeriklerden uzak durun

Aşırı işlem görmüş gıdaları tüketmek, sisteminize sonuçları yeni yeni anlaşılan bir çok zarara davetiye çıkarmak demektir. Diyetinizi basit tutmak ve en az yüzde 80 oranında doğal gıdalarla beslenmek vücudunuz ve cildiniz için büyük bir fark yaratacaktır.

Beyazlardan uzak durun

Beyaz un ve mısır nişastası, makarna dahil bir çok günlük yiyecekte bulunur ve insülin düzensizliklerinin en büyük nedenlerinden birini teşkil eder. Bu gıdaların besin değerleri neredeyse yoktur, sadece tatları güzeldir denebilir. İnsülin seviyenizin tavan yapmasına neden olurlarken, stres hormonlarınızı da tabir-i caizse göklere çıkarırlar. Daha genç yaşlarınızda cildinizin ne kadar nasıl göründüğünü hatırlıyor musunuz ?  O sivilceler, sağlıksız görünüm ve hassasiyeti ? İşte bunun nedeni stres hormonlarınızın yüksek olması yüzündendi. Hormonlarınızın çılgına dönmesini engellemek için, bu beyazlardan uzak durmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.