Vipbakim

Cilde Ve Saça Çok İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Cilde Ve Saça Çok İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Yeşil Çay

Yeşil çay’ın bir çok faydası olduğu herkes tarafından biliniyor. Ama yeşil çay, vücudunuzu formda tutmasının yanı sıra güzellik alanında da oldukça popülerdir. Yüz maskesi olarak yeşil çay kullanırsanız, çok güçlü bir arındırıcı görevi görecektir. Yüzünüze canlı bir parlaklık kazandırır ve aşırı sebum (yağ bezlerinin meydana getirdiği salgı) üretimine engel olur. Yeşil çay demlenerek saç yıkamada kullanılabilir. Çayın içeriğindeki tanen salgısı saçlarınıza parlaklık kazandırır. Limon suyu ile karıştırıldığında, yeşil çay, kepek oluşumunu büyük oranda engeller.

Papatya Çayı

Saçlarınızın rengini açmanın doğal bir yolunu arıyorsanız, papatya çayı ile yıkamanız yeterli olacaktır. Üstelik bu saçlarınıza gölgeli bir renk kazandırır! İki poşet papatya çayını sıcak suda demleyip, limon suyu ile karıştırdıktan sonra, saçınızda 5-10 dakika bekletin. Bu çayı doğal bir şampuan ya da saç kremi olarak da kullanabilirsiniz.

Siyah Çay

Serbest radikaller, siyah çayın yaşlanma karşıtı bir etkisi olduğunu savunuyorlar. Ayrıca demlenmiş siyah çayı yüzünüze çarptığınızda, cildinizde anında yenilenme süreci başlatıyor. Çayı demleyin ve soğumaya bırakın. Birkaç dakika dolapta beklettiğiniz siyah çayla yüzünüzü yıkamak, cildinizde doğal ferahlığı hissetmenizi sağlayacaktır.

Limon Otu Çayı

Eşsiz bir anti-oksidandır. İçildiğinde vücudunuzu içten temizlemekle kalmayıp, sivilce ve lekeleri de yok etmenize yardımcı olur. Bu çayı soğuk haliyle yüzünüze her gün uygulayabilirsiniz.

Oolong Çayı

Kırışıklıklarınızı ve siyah noktalarınızı dert ediyorsanız, yüzünüze Oolong çayından uygulayacağınız bir maske en doğru tercih olacaktır. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildinizden toksinleri atar ve yaşlanma etkilerini azaltır. Ayrıca güneşin zararlı UV ışınlarının cildinizde yaratacağı renk atmalarından da korunmanızı sağlar.

Lavanta Çayı

Serinletici ve ferahlatıcı etkilerinin yanı sıra, lavanta çayı, tüm cilt enfeksiyonları için birebirdir. Saç azalmalarına ve kepeğe karşı da oldukça faydalıdır.

Kombu Çayı

Bu çay, bakteri, şeker ve mayadan yapılan, hafif fermente bir çaydır. Kombu mantarı çayı olarak da bilinir. Bakteri ve mayada bulunan simbiyotik kültürler sayesinde sadece cildinizdeki toksinleri atmanıza değil, aynı zamanda daha elastik ve daha canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu çay cilt kalitenizi, hem renk hem de yapı olarak oldukça arttırıcı bir etkiye sahiptir. Cildinize daha parlak ve kırışıklıklarından arınmış, gergin bir görünüm kazandırır.  Bu çayı düzenli olarak içebilir veya ezerek maske haline getirip yaklaşık yarım saat cildinizde bekletebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Zencefil, cildinizdeki bozukluklar için mükemmel bir antiseptiktir. İstenmeyen bronzlukları ve renk bozukluklarını iyileştirmede oldukça faydalıdır. Ayrıca kafa derinizdeki dolaşımı hızlandırarak, saç dökülmelerini azaltır.

Matcha Çayı

Bu yeşil çay,  Japonya kökenlidir ve dünya’daki en iyi çaylardan biri olarak bilinmektedir. Genellikle yeşil renkte olan bu çay cildiniz için en iyi antioksidan olarak bilinen klorofil bakımından zengindir. Bu çayı tüketmenin yanı sıra, yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Ya da demlenmiş halini soğumaya bırakıp her gün yüzünüze çarparak temiz ve siyah noktasız bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.