Vipbakim

Cilde Zararlı Olan İçecekler

Cilde Zararlı Olan İçecekler

Cilt bakımı geçmişten günümüze özellikle bayanlar için hep önem art etmiştir. Kimse erken yaşta yüzünde kırışıkların oluşmasını istemez fakat buna rağmen kullandığımız ya da tükettiğimiz çoğu besinler ve içecekler cildimizin dinç ve sağlıklı görünümünü bozar. Erken yaşta cilt de oluşan bozukluklar insanı psikolojik olarak etkiyebilir ve mutsuz kılabilir.

Her türlü kimyasal maddeler cilt yapımızı bozabilir. Çünkü insan derisi hassas bir yapıya sahiptir.  Gerek kozmetik ürünler gerek havanın kirli olup olmaması   gibi  nedenler sayılabilir. Bunun için Cildimizi temiz tutmak için devamlı yıkamalıyız ve nemlendirici kullanmalıyız. Fakat cilt de meydana gelen hasaların en büyük nedenleri tükettiğimiz gıdalardır.

Cilde zararlı olan içeceklerden bahsedecek olursak doğal olmayan içinde kimyasal bulunan her şey diyebiliriz.  Bunun için bol bol su içmek gerekir eğer su içemiyorsak portal suyu, limon suyu,  uyumadan önce  atom içebiliriz.  Tabi bunlarla sınırlı değil, doğal olan ne varsa cildimize iyi gelecektir.

Cilde Zararlı Olan İçecekler Nelerdir?

İçerinde şeker bulunan tüm içecekler cilde çok zarar verir çünkü kana çok çabuk karışır. Korucu madde bulunan içeceklerde gene aynı şekilde cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler. Aşırı miktarda tüketilen kahve de zararlıdır. Kahveyi bir gün içinde birçok kez içmek çok zararlıdır özellikle . Çünkü kahve içinde kafein barındırır. Ve çok fazla tüketildiği takdirde  insan vücudunda ensülin miktarında artışa sebep olur bu da cilde ciddi zararlar verir.

Alkol  kullanımı cildin en büyük düşmanıdır hatta en etkilisidir diyebiliriz. Az ya da çok her çeşit alkol cilde büyük çapta zarar verir.

Gene coca cola dan bahsedebiliriz. İçinde birçok çeşit zararlı madde bulundurur. Özellikle asit cildin düşmanıdır. Gazlı bir içecek olduğu için sadece cilde değil tüm vücuda zarar veren sağlıksız bir besindir. Bu gibi sebeplerden ötürü gazlı içecekleri tüketmemek insana  daha kaliteli ve daha dinç ve diri bir yaşam sunar . Bu tip sağlıksız içmektense bitki çayları tüketmek tercih edilmelidir.

Özellikle yeşil çay çok faydalı bir içecektir. Yeşil çay  ultraviole ışınlarana karşı koruyucu etki gösterir ve cildin yapısını güçlendirir. Bunun yanında papatya çayı, ada çayı vb çay çeşitleri insanı hem rahatlatır hem uyku verir hem de içinde kimyasal bulunmadığı için daha sağlıklı bir yaşam sağlar.  Ayrıca en önemli olan tabi ki de su tüketimidir insan doğduğu an vücudunda yüzde 70 su ile doğar ve sonra bu sayı giderek düşer. Suya olan ihtiyacım artar. Giderek kurumak yerine bol bol su tüketmek gereklidir. Su en güzel en saf içecektir.

Cilde zarar olan içecekler, yaşlanma süresini hızlandıracağı için elimden geldikçe tüketmemeye dikkat etmeliyiz.  Her türlü cilde zarar veren içecek ve yiyecekleri tüketmeyerek daha kaliteli bir hayat yaşarız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.