Vipbakim

Cilde Zararlı Olan Yağlar

Cilde Zararlı Olan Yağlar

Cildimiz vücudumuzda neredeyse en hassas olan şeydir. Cilt bakımı bu nedenle çok önemlidir. Ama bu bakımı yaparken ne bulduysak yüzümüze sürmekten kaçınmalıyız. Cildimize gereken önemi gösterirken, iyice zarar verebiliriz her bulduğumuzu sürersek. Bu nedenle bu durumdan son derece imtina etmeli ve uzak durmalıyız. Bu duruma engel olmak için cildimize iyi gelecek şeyleri iyice araştırarak sürmeliyiz.

Cildimizi iyileştirmeye çalışırken hep bozabiliriz yoksa. Cilde iyi gelecek bir sürü bitkisel bakım ürünü bulunmaktadır. Bitkisel olduğu kadar kimyasal ürün de piyasada bolca bulunmaktadır. Maalesef hepsi gereken onarımı sağlamaz ama piyasada bu vaatlerle insanlara umut verici reklamları bulunmaktadır. Bu kimyasal ürünlerin işe yarayanları da mevcuttur.

İyice araştırıp, eleyici davranarak cildinize iyi gelecek bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Piyasada bu ürünlerin sayısı o kadar çoktur ki insanların ister istemez aklı karışabilir. Bu bu kadar seçeneğin olması dolayısıyla son derece doğaldır. Bu ürünleri deneyimlerken cildinize zarar vermekten de korunmaya çalışmalısınız. Bitkisel olan bakım ürünlerini tercih etmeye çalışarak vücudunuzu tanımaya ve onarmaya çalışmanız sizin için en güzel yöntem olacaktır. Bu yöntemle de cildinize zarar verebilirsiniz. Bu nedenle iyice araştırma yapıp, uzmanlara danışmalısınız.

Bitkisel olan her şey iyi gelecek diye bir şey yoktur. Aktarlardan aldığınız her şeyi bu nedenle cildinize uygulamamalısınız. Kimi bitkisel ürün midenize iyi gelirken kimisi cildinize iyi gelir. Kimisi midenize iyi gelirken, cildinize kötü gelebilir. Bu nedenle iyice araştırmadan bu bitkisel ürünleri kullanmanız son derece tehlikelidir.

Yağların zararları ve faydaları

Yasemin yağı: Saç ve deri bakımında çok önemli bir yağdır. Aynı zamanda selülit giderici bir etkisi de vardır. Cinsel istek arttırıcı ve güçlendirici bir etkisi vardır.

Rezene yağı: Cilt bakımı için son derece önemli bir yağdır. Cilde pürüzsüzlük katan bir yağdır.

Vanilya yağı:  Cildi besler ve aynı zamanda nemlendirir. Bu özellikleri sayesinde cilt için son derece onarıcı ve besleyici bir yağdır.

Tarçın yağı: Cilde kesinlikle uygulanmaması gereken bir yağdır. Cilt bakımınızı kötü yönde etkileyerek cildinize zarar verir.

Ardıç Yağı: Vücudu temizler ve gözenekleri arındırır.

Defne yağı: Saç bakımı için önerilen bir yağdır. Bu yağ saç bakımınızda kullanılan ve saçınızın sağlıklı uzaması açısından son derece sağlıklı bir yağdır. Saçların daha çabuk uzamasını sağlar. Saç derisini yumuşatma özelliğine sahiptir. Vücudu rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir.

Hint Defnesi Yaprağı: Ciltteki sivilceleri ve akneleri yok etmek istiyorsanız bu yağı kullanmak tam size göre. Bu yağ cilde çok iyi gelen bir özelliğe sahiptir.

Itır yağı: Cilt problemlerinde çözüm için son derece önemlidir. Cilt problemlerinizi çözebilmek için bu yağı kullanabilir ve bitkisel bir çözüm üretebilirsiniz.

Portakal yağı: Cildinizi sıkılaştıran ve tonik olarak kullanılan bir bitkisel yağ türüdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.