Vipbakim

Cildi Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cildi Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cilt bakımında kullanılan dermokozmetik ürünler gibi tüketilen besinler de son derece önemlidir. Sağlık için gereken birçok ürün, doğanın mucizesi besinlerde doğal olarak bulunuyor. Sağlıklı beslenerek bu besinlerin yararlı etkilerinden yararlanabilirsiniz. Peki cildi güzelleştiren besinler nelerdir?

Elma

Cildi güzelleştiren besinler arasında başta yer alan ürünlerden biri elmadır. Elma, aç karnına düzenli olarak tüketildiğinde hem ayılmanızı sağlar hem de cildinizin güzelleşmesine yardımcı olur. Elma tüketimi bir alışkanlık haline gelmeli ve düzenli olarak yapılmalıdır.

Yeşil Yapraklılar

Yeşil yapraklı ve yeşil renkli olan tüm sebzeleri tüketebilirsiniz. Çiğ olarak tüketeceğiniz bu sebzeler genelde salata olarak yapılan ürünlerdir. Düzenli olarak kullanacağınız yeşil yapraklı salatalarla cildinizin gün geçtikçe daha parlak ve güzel olduğunu göreceksiniz.

Domates

Cildi güzelleştiren yiyecekler arasında olan domates de çok iyi bir yardımcıdır. Alerjiniz yoksa bol bol domates ve salatalık tüketebilirsiniz. Sağlıklı olmak isteyenler domates suyundan yapılan detokslar da tüketebilir.

Kereviz

Mükemmel kokusu ve limonla, portakalla müthiş uyumuyla kereviz de oldukça faydalı bir cilt güzelleştiricidir. Pratik biçimde haşlayarak, çorbasını yaparak ya da salata şeklinde tüketeceğiniz kerevizi düzenli olarak tüketmeniz cildinizin güzelleşmesine yardımcı olacaktır.

Su

Cildin ihtiyacı olan elastikiyetin sağlanması için bol sıvı alımı önemlidir. Özellikle yaz aylarında sık sık su içilmesi son derece önemlidir. Su tüketilmesi de cildin güzelleşmesini sağlayacaktır. Cilt bakımında en çok tercih edilen ürünlerin içinde de bol su vardır.

Portakal Suyu

Lif içeriğiyle kullanılan portakal sıvı formunda tüketildiğinde cildin daha parlak görünmesini sağlıyor. İçeriğindeki C vitamini cilt onarımının hızlanmasını sağlıyor. Cildin parlak görünmesi için E vitamini katarak portakalı yüzünüze de sürebilirsiniz.

Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveler de cildi güzelleştiren ve gençleştiren ürünler arasındadır. Bu ürünlerin tercih edilmesiyle sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler etkili bir cilt bakımı sağlayabilir. Kırmızı ve bordo meyveler son derece etkili bir cilt bakımı sağlayarak antioksidan işlevi gösterir. Bu meyveleri blenderdan geçirerek ya da porsiyon şeklinde tüketebilirsiniz. Kırmızı meyvelerle kahvaltılar ve ara öğünler yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.